Notowania

UE chce ograniczyć negatywne skutki Brexitu dla Londynu

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporters/REPORTER)

Unia Europejska stara się ograniczyć negatywne skutki Brexitu dla Wielkiej Brytanii, ale kraje liczące na korzyści związane z UE muszą wziąć na siebie także pewne zobowiązania - powiedział w piątek minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble.

- Musimy znaleźć sprawiedliwą drogę. Jeśli Wielka Brytania chce zachować dobry dostęp do unijnego wspólnego rynku, musi wziąć na siebie odpowiednie zobowiązania. Jeśli tego nie chce, to dojdzie do rozdziału, a to byłoby ze szkodą dla Wielkiej Brytanii - powiedział Schaeuble w wywiadzie dla radia Deutschlandfunk.

- Usiłujemy zmniejszyć negatywne skutki do minimum, ale jest jasne, że nie mogą się one przenieść na pozostałe kraje (UE) - dodał.

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May rozpocznie formalny proces dwuletnich negocjacji w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej w środę 29 marca. Podstawą tej decyzji jest wynik referendum z czerwca ubiegłego roku, w którym większość głosujących wypowiedziała się za Brexitem.

Tagi: świat, niemcy, dyplomacja, organizacje, pap, brexit, ue, wielka brytania, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz