Notowania

wiadomości
26.03.2017 11:37

Brexit: jak przewieźć oszczędności do Polski?

Autorzy raportu przygotowanego przez firmę doradczą Expander wskazują, że przelanie do Polski funtów może być kosztowne ze względu na prowizje naliczane przez banki pośredniczące w transakcjach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Jedzura/REPORTER)

Według Ministerstwa Rozwoju, Brexit może spowodować powrót do kraju wielu tysięcy Polaków. Przyjeżdżający w Wielkiej Brytanii będą musieli zdecydować między innymi, w jaki sposób przewieźć do Polski zgromadzone oszczędności.

Autorzy raportu przygotowanego przez firmę doradczą Expander wskazują, że przelanie do Polski funtów może być kosztowne ze względu na prowizje naliczane przez banki pośredniczące w transakcjach. Główny analityk Expandera Jarosław Sadowski podkreśla, że jednym ze sposobów rozwiązania problemu może być skorzystanie z przelewu europejskiego. Wiąże się to z koniecznością przewalutowania oszczędności na euro, ale taki przelew jest tańszy.

Jarosław Sadowski dodaje, że można też skorzystać z usługi jednego z banków międzynarodowych. Wówczas transfer pieniędzy w ramach tego banku będzie szybki i często bezpłatny.

Ekspert radzi także, żeby zapoznać się z przepisami regulującymi na przykład wysokość jednorazowych przelewów międzynarodowych. Dodaje, że należy korzystać z usług wiarygodnych instytucji finansowych.

Tagi: wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2017

AbcNie wracajcie do Polski. To czysta propaganda że jest lepiej. Jest taka sama beznadzieja jak była 5 lat temu.

26-03-2017

JanuszTylko po co tu wracać...

26-03-2017

lolharowali na emigracji a teraz kłopot co zrobic z pieniędzmi?- czyzby polski rzad chciał ich wybawic z tego kłopotu?

Rozwiń komentarze (239)