Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Brexit nie taki straszny. Unilever nie opuści Wielkiej Brytanii

0
Podziel się:

Międzynarodowy koncern Unilever nie zamierza zmniejszać skali swojego zaangażowania w Wielkiej Brytanii, nawet w razie jej wyjścia z Unii Europejskiej - powiedział prezes firmy Paul Polman.

Brexit nie taki straszny. Unilever nie opuści Wielkiej Brytanii
(Shutterstock/Nessluop)

Polman uważa, że Wielka Brytania powinna zostać w UE, ale jeśli Brytyjczycy zdecydują inaczej, biznes Unilever w tym kraju, włączając trzy centra rozwojowo-badawcze, nie ucierpi z tego powodu.

"Efektywność moich centrów badawczych to jakość ludzi, którzy tam pracują i pomysłów, które stamtąd wychodzą" - powiedział Polman brytyjskiemu dziennikowi "The Guardian".

To oznacza, że 7500 pracowników w Wielkiej Brytanii nie musi obawiać się o pracę z powodu ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

W podobnym tonie wypowiedział się prezes Toyoty Akio Toyoda. Powiedział on, że Toyota będzie produkowała samochody w swoich brytyjskich fabrykach nawet, jeśli Wielka Brytania opuści Unię.

"The Guardian" zaznacza, że takie wypowiedzi mogą być podchwytywane przez zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, którzy uważają, że Brexit nie zaszkodzi brytyjskiej gospodarce i nie doprowadzi do znacznej redukcji miejsc pracy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)