Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bitcoiny
24.06.2016 13:40

Brexit pompuje kurs bitcoina. "Gdy dzieje się źle, to bezpieczna przystań"

Pogłębiający się kryzys będzie prawdopodobnie jak zwykle umacniał Bitcoina. Warto więc śledzić co dzieje się na światowych giełdach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER)

Decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie pozostała bez wpływu na cenę bitcoina. Podczas gdy rynek finansowy zalicza nawet kilkunastoprocentowe spadki, wartość cyfrowej waluty wzrosła przez ostanie 24 godziny o 17 proc. w stosunku do euro i 12 proc. w odniesieniu do dolara.

W ostatnim miesiącu bitcoin zanotował 50-procentowy wzrost, jednak zbliżające się referendum w Wielkiej Brytanii doprowadziło do korekty na rynkach kryptowalut. W ciągu ostatnich pięciu dni wartość bitcoina spadła o 15 proc., ale decyzja Brytyjczyków sprawiła, że cyfrowa waluta odzyskuje swoją wartość sprzed tygodnia "Bitcoin powstał jako alternatywa do obecnego systemu finansowego, więc gdy tam dzieje się źle, a w powietrzu wisi potężny kryzys finansowy, bitcoin staje się swoistą bezpieczną przystanią" – komentuje serwis bitcoin.pl.

Jako przykład podaje się wzrosty wartości bitcoina w momencie, kiedy Cypr, a później Grecja zmagały się z kryzysem. Obecnie funt brytyjski jest najtańszy względem dolara od 1985 roku, natomiast złoto, bitcoin i kryptowaluty, takie jak litecoin i ethereum zaliczają spore wzrosty. "_ Pogłębiający się kryzys będzie prawdopodobnie jak zwykle umacniał Bitcoina. Warto więc śledzić, co dzieje się na światowych giełdach" – _przeczytamy na bitcoin.pl.

Bitcoin miał swój start w 2009 roku za sprawą osoby ukrywającej się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Jest to zdecentralizowana cyfrowa waluta, która opiera się na technologii łańcucha bloków (ang. Blockchain). Eksperci z banku centralnego Anglii uważają, że pojawienie się e-gotówki może zrewolucjonizować sposób, w jaki ludzie będą płacili za dobra i usługi w podobny sposób, w jaki Internet zrewolucjonizował dostęp do informacji.

Tagi: bitcoiny, bitcoin, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-06-2016

YoBitcoin. ? Waluta potrzebna do utworzenia wirtualnej bańki by wyczyścić portfele naiwnych . Jeszcze zbyt mało popularna więc należy nakręcać wokół … Czytaj całość

24-06-2016

puoiI dobrze BTC to przyszlosc

24-06-2016

RamzesSpekulacyjny shit nie waluta, jeden inwestor może zbić kurs o 50 %

Rozwiń komentarze (9)