Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Brexit pompuje kurs bitcoina. "Gdy dzieje się źle, to bezpieczna przystań"

9
Podziel się:

Pogłębiający się kryzys będzie prawdopodobnie jak zwykle umacniał Bitcoina. Warto więc śledzić co dzieje się na światowych giełdach.

Brexit pompuje kurs bitcoina. "Gdy dzieje się źle, to bezpieczna przystań"
(Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER)

Decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nie pozostała bez wpływu na cenę bitcoina. Podczas gdy rynek finansowy zalicza nawet kilkunastoprocentowe spadki, wartość cyfrowej waluty wzrosła przez ostanie 24 godziny o 17 proc. w stosunku do euro i 12 proc. w odniesieniu do dolara.

W ostatnim miesiącu bitcoin zanotował 50-procentowy wzrost, jednak zbliżające się referendum w Wielkiej Brytanii doprowadziło do korekty na rynkach kryptowalut. W ciągu ostatnich pięciu dni wartość bitcoina spadła o 15 proc., ale decyzja Brytyjczyków sprawiła, że cyfrowa waluta odzyskuje swoją wartość sprzed tygodnia "Bitcoin powstał jako alternatywa do obecnego systemu finansowego, więc gdy tam dzieje się źle, a w powietrzu wisi potężny kryzys finansowy, bitcoin staje się swoistą bezpieczną przystanią" – komentuje serwis bitcoin.pl.

Jako przykład podaje się wzrosty wartości bitcoina w momencie, kiedy Cypr, a później Grecja zmagały się z kryzysem. Obecnie funt brytyjski jest najtańszy względem dolara od 1985 roku, natomiast złoto, bitcoin i kryptowaluty, takie jak litecoin i ethereum zaliczają spore wzrosty. "_ Pogłębiający się kryzys będzie prawdopodobnie jak zwykle umacniał Bitcoina. Warto więc śledzić, co dzieje się na światowych giełdach" – _przeczytamy na bitcoin.pl.

Bitcoin miał swój start w 2009 roku za sprawą osoby ukrywającej się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Jest to zdecentralizowana cyfrowa waluta, która opiera się na technologii łańcucha bloków (ang. Blockchain). Eksperci z banku centralnego Anglii uważają, że pojawienie się e-gotówki może zrewolucjonizować sposób, w jaki ludzie będą płacili za dobra i usługi w podobny sposób, w jaki Internet zrewolucjonizował dostęp do informacji.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Linu
7 lat temu
Klasycy on Nowego Porządku Świata mówią, że to ich marzenie i cel. Będą ludziom płacić za pracę w tej walucie i będziesz miał czipa, który będzie zawierał ile masz tych wirtualnych pieniędzy na koncie a jak będziesz podskakiwał to ci zablokują czipa i umrzesz z głodu bo inaczej pożywienia nie zdobędziesz a jedynie płacąc dyspozycją przelewu z czipa. Nie zgadzajcie się się na ten badziew.
Jaś
8 lat temu
No cóż, nie od dziś wiadomo, że najlepiej zarabia się na ludzkiej głupocie. Brawa dla spekulantów, osiągnęliście poziom master.
Roman
8 lat temu
Co za tragedia ,co za rozpad i te ,,biedne giełdy,,i rządy..? Czarna dziura w kosmosie to pikuś w porównaniu z tym,czy wielka porażka UE zaszkodzi UK ?Nie będą zdrowsi bez tego kołtuństwa z Brukseli.kiedy czytam te lamenty jaka to tragedia spotkała Europę i nas samych to ,aż mi ich żal w ich głupocie i hipokryzji.bo to miejsze pole do spekulacji..
OLO
8 lat temu
ZAŁOŻYĆ UNIE WYSZEHRADZKO-BRYTYJSKA.
ksiegowy
8 lat temu
A co to szkodzi zakupic kilka tych bit cos tam. Dla zabawy w razie co strata niewielka.