Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Brexit. Brytyjski uniwersytet otworzy filię w Polsce?

3
Podziel się:

Uczelnia nie chce stracić studentów po Brexicie. W to graj naszej stolicy, która razem z innymi miastami zamierza ściągnąć inwestycje z Wysp - pisze "Puls Biznesu".

Brexit. Brytyjski uniwersytet otworzy filię w Polsce?
(STARNAWSKI SZYMON, PolskaPresse)
bFgnjIyJ

Takiej inwestycji nigdy jeszcze w stolicy nie było. Przedstawiciele Uniwersytetu Coventry, którego historia sięga 1843 r., przyjechali do Warszawy. Rozważają otwarcie filii dla studentów ze środkowej i wschodniej Europy, gdyż obawiają się, że Brexit utrudni dostęp do przeznaczonych dla nich programów.

Spotkanie odbyło się w Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

- To pierwsza, robocza wizyta. Kolejna będzie w grudniu. Do Warszawy przyjedzie przedstawiciel kierownictwa uczelni - mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

bFgnjIyL

W stolicy Polski przedstawiciele uniwersytetu odwiedzili dwa potencjalne miejsca. Chodzi o kilka tysięcy metrów kwadratowych, a jednym z branych pod uwagę biurowców jest Atrium Centrum.

Przedstawiciele uczelni nie ujawniają szczegółów. - Coventry University nieustannie szuka nowych sposobów na ściągnięcie studentów. Mamy międzynarodową sieć biur, które nas promują, informują o możliwości stypendiów i dostarczają informacji o naszych badaniach. Mamy biuro w Brukseli, ale jesteśmy gotowi sprawdzić inne opcje, by znaleźć w UE kolejnych partnerów - brzmi oświadczenie biura prasowego Coventry University.

bFgnjIzm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
zgredzik
5 lata temu
Angole już kombinują i chcą mieć w przyszłości w Polsce swoich potakiwaczy . Mają doświadczenia kolonialne . Wyszli z UE , a teraz pchają się do Polski . Gonić tych cwaniaków .
bonifacy frab...
5 lata temu
Nie da rady bo w Polsce będą musieli cis uczyć bo w Anglii to tylko dyplomy za kasę dają nawet języka nie trzeba znać znam takich z Cambridge 😊
Leon
5 lata temu
Tu nik nic nie otworzy z prostego powodu nie zamierza do gadywac się na migi z policzkach którzy nie znają języka angielskiego