Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Brexit utrudni Shellowi wydobycie ropy? Spółka zapowiada współpracę i z Unią, i z Wyspiarzami

3
Podziel się:

Rzecznik Shella już zadeklarował, że firma będzie współpracowała zarówno z europejskimi instytucjami, jak i rządem Wielkiej Brytanii, na temat wszelkich konsekwencji, jakie niesie za sobą wyjście Wyspiarzy ze Wspólnoty - podaje Reuters.

Brexit utrudni Shellowi wydobycie ropy? Spółka zapowiada współpracę i z Unią, i z Wyspiarzami
(Polaris/East News)

Brytyjsko-holenderski Shell, siódma największa na świecie spółka pod względem przychodów, nie będzie miał łatwego życia po Brexicie.

Rzecznik już zadeklarował, że firma będzie współpracowała zarówno z europejskimi instytucjami, jak i rządem Wielkiej Brytanii, na temat wszelkich konsekwencji, jakie niesie za sobą wyjście Wyspiarzy ze Wspólnoty - podaje Reuters.

W czasie kampanii przedreferendalnej w Wielkiej Brytanii Shell opowiadał się za pozostaniem Królestwa w Unii. Teraz, ustami rzecznika, zapowiada, że jego priorytetem będzie dalsze zaopatrywanie w energię klientów w Europie i na Wyspach.

Teraz, kiedy Brytyjczycy zagłosowali za wyjściem z Unii, niepewny jest los złóż ropy na Morzu Północnym - pisze biznesalert.pl. Tereny roponośne leżą bowiem głównie w granicach prowincji Szkocji, której większość mieszkańców opowiedziała się w referendum za pozostaniem we Wspólnocie.

Od lat z Edynburga słychać głosy nawołujące do secesji od Zjednoczonego Królestwa. Gdyby do niej doszło, nie wiadomo, jak potoczyłaby się współpraca na wpół brytyjskiego Shella, który na Morzu Północnym ma szereg platform wiertniczych, ze szkockimi władzami.

Royal Dutch Shell, bo tak brzmi pełna nazwa firmy, jest obecny w 90 krajach na świecie i ma łącznie 44 tysiące stacji paliw. Jest notowana na giełdach w Londynie, Amsterdamie i Nowym Jorku.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
m-53
8 lat temu
Shell istniał przed, będzie istniał po. Nie bardzo widzę gdzie jest problem. Godzinę temu jechałem obok ich stacji i nie widziałem by się zapadała pod ziemię. A i tak kupuję na Orlenie.
hell
8 lat temu
Poradzi sobie, dowali takie plany sprzedażowe biednym pracownikom polskich stacji że CI się w butach nie zmieszczą, W sumie to już to robi a przy tym sowicie im placi, całe 1850 brutto
Rafal
8 lat temu
To zdjecie gdzie paliwo kosztuje 46p jest chyba sprzed 7 lat!!! teraz jest po 1.13Funta