Notowania

Powstanie największy giełdowy koncern tytoniowy? British American Tobacco idzie na zakupy

British American Tobacco chce przejąć 58 proc. udziałów amerykańskiej firmy tytoniowej Reynolds za 47 mld dolarów. Połączone firmy utworzą największy giełdowy koncern tytoniowy na świecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Luciano Belviso/flickr (CC BY 2.0))

Jak przypomina Wall Street Journal, British American Tobacco już posiada 42 proc. udziałów Reynoldsa. Za pozostałe proponuje 47 mld dolarów - częściowo w gotówce, a częściowo w swoich akcjach. Wycena całego Reynoldsa to 81,3 mld dolarów.

Jeszcze w lutym szefowie British American Tobacco pytani, czy planują jakieś przejęcia, odpowiadali, że w najbliższym czasie nie spodziewają się dużej konsolidacji w branży.

Dyrektor naczelny British American Tobbaco Nicandro Durante ocenia, że w wyniku transakcji powstanie lider na amerykańskim rynku i największa na świecie firm tytoniowa pod względem obrotów netto i zysku operacyjnego. - Jesteśmy dumni z osiągnięć Grupy i konsekwentnego realizowania zysku dla akcjonariuszy. Prowadzenie tych dwóch wielkich przedsiębiorstw łącznie, w przyszłości jeszcze ten zysk zwiększy - cytuje jego słowa Reuters.

British American Tobacco to drugi pod względem wielkości koncern tytoniowy na świecie. Prowadzi działalność na ponad 200 rynkach, z czego na ponad 60 zajmuje pozycję lidera. Grupy oferuje ponad 200 marek. Szacuje się, że jeden na ośmiu dorosłych palaczy na świecie wybiera papierosy wyprodukowane przez British American Tobacco. Dorosłych palaczy na całym globie jest około miliarda.

W 2014 roku Grupa sprzedała 667 miliardów papierosów, wytworzonych w 44 zakładach w 41 krajach.

Tagi: british american tobacco, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-10-2016

xPatriaDziwi mnie, ze w tych firmach (truciciele) pracuja katolicy... a przeciez pracuja! To im nie przeszkadza nic a nic, ze biora udzial w produkcji … Czytaj całość

21-10-2016

AndyI to jest biznes, narkotyk który uśmierca swojego palacza.

23-10-2016

Pracownicy BAT szukają już pracy?Ciekawe ile osób zwolnią. '1+1' w tym wypadku to nie jest '2'. W optymistycznej wersji może '1,5'

Rozwiń komentarze (4)