Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Bartosz Wawryszuk
|

Instytut Komorowskiego stracił siedzibę. Resort kultury naciskał?

111
Podziel się:

Według biura prasowego Zamku Królewskiego, Instytut nie starał się o przedłużenie umowy. Z kolei współpracownicy Komorowskiego utrzymują, że usłyszeli iż nie ma na to szans, co ich zdaniem było skutkiem nacisków Ministerstwa Kultury.

Instytut Komorowskiego stracił siedzibę. Resort kultury naciskał?
(Wrocław Global Forum)

Instytut Bronisława Komorowskiego stracił lokum przy Zamku Królewskim w Warszawie. Współpracownicy byłego prezydenta twierdzą, że stało się tak pod naciskiem Ministerstwa Kultury. Zamek Królewski, od którego instytut wynajmował pomieszczenia przekonuje, że skończyła się umowa najmu.

Po wyborach prezydenckich w 2015 r. Bronisław Komorowski wynajął od dyrekcji Zamku Królewskiego pomieszczenia na swe biuro oraz siedzibę Instytutu Bronisława Komorowskiego - pisze onet.pl. Były prezydent objął pokoje należące do tzw. Apartamentu Jacka Ogrodzkiego w Pałacu Pod Blachą, znajdującym się w zamkowym kompleksie.

Jako były prezydent, Komorowski dostał preferencyjną stawkę najmu (za 72 m kw biura płacił niecałe 2 tys. zł miesięcznie). Fundacja Komorowskiego płaciła prawie trzy razy więcej (około 3,7 tys zł za niecałe 50 m kw). Byłego prezydenta zaprosił wówczas wieloletni dyrektor Zamku Królewskiego prof. Andrzej Rottermund. Gdy w ubiegłym roku prof. przeszedł na emeryturę, dyrekcję objął jego zastępca. Nowe szefostwo nie chciało Komorowskiemu wynajmować nawet sal zamkowych na konferencje z innymi byłymi prezydentami - twierdzi Onet.

Zobacz także: Zobacz także: drugi w Pałacu Prezydenckim. Kim jest Krzysztof Szczerski?

Umowa najmu biur, która wygasła na koniec 2016 r. nie została zaś przedłużona. Według biura prasowego Zamku Królewskiego, Instytut nie starał się o przedłużenie umowy. Z kolei współpracownicy Komorowskiego utrzymują, że usłyszeli iż nie ma na to szans, co ich zdaniem było skutkiem nacisków Ministerstwa Kultury.

Obecnie Instytut Komorowskiego wynajmuje nową siedzibę nieopodal Sejmu, na ul. Górnośląskiej. Gdy rządy objęło Prawo i Sprawiedliwość, Komorowskiego a także Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Wałęsę pozbawiono stałej ochrony BOR.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(111)
Waldek
7 lat temu
I bardzo dobrze, to jedna wielka grupa miernot i nieuków
eden
7 lat temu
rządzący doigrają się
Wr
7 lat temu
Wyrzucili Komorowskiego bo pewnie znowu cos wynosil
momo
7 lat temu
w instytucie pewnie tylko krzesła i kilku szogunów
fred
7 lat temu
Zapomnieli przedłużyć umowę, jak Kwaśniewski obronić magistra.
...
Następna strona