Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
trasa s5
30.07.2015 15:24

Budowa trasy S5. Jest umowa na pierwszy odcinek

GDDKiA podpisała właśnie umowę na wybudowanie fragmentu "piątki" biegnącego od autostradowego węzła Poznań Zachód na południe do miejscowości Wronczyn. Wartość umowy to prawie 530 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Powstanie pierwszy odcinek trasy ekspresowej S5 biegnący od autostrady A2 na południe w kierunku Wrocławia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowę na wybudowanie fragmentu "piątki" biegnącego od autostradowego węzła Poznań Zachód na południe do miejscowości Wronczyn. Wartość umowy to prawie 530 mln zł.

Umowa zobowiązuje wykonawcę do zbudowania trasy o długości około 16 km. Droga będzie miała 2 jezdnie po dwa pasy ruchu plus pasy awaryjne. Powstaną między innymi 3 węzły drogowe, 17 obiektów inżynierskich, miejsca postojowe dla podróżnych czy drogi serwisowe.

Kontrakt przewiduje też budowę przepustów, przejścia dla zwierząt, ekranów akustycznych, kanalizacji deszczowej. Powstać mają również, jak informuje GDDKiA, oświetlenie, budynki sanitariatu oraz kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej na Miejscu Obsługi Podróżnych, urządzenia bezpieczeństwa ruchu i ogrodzenie drogi, stałą organizację ruchu na drodze ekspresowej i odcinkach przebudowywanych dróg - urządzenia organizacji i bezpieczeństwa ruchu.

Zakres robót związanych z inwestycją obejmuje także wykonanie nasadzeń zieleni wzdłuż dróg, które będą wykonywane w końcowej fazie realizacji inwestycji, opracowanie dokumentacji powykonawczej i uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Wykonawcą trasy będzie konsorcjum dwóch włoskich firm: Toto Construzioni Generali i Vianini Lavori. Ma ono 22 miesiące na realizację zadania, nie wliczając w to okresów zimowych, które trwają od 15 grudnia do 15 marca. Według informacji Dyrekcji, jest to pierwszykrok do połączenia ekspresowej „piątki” z autostradą A2.

Tagi: trasa s5, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz