Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

290 poprawek do budżetu. Komisja finansów zatwierdziła nieliczne

3
Podziel się:

Zarekomendowane przez komisję to poprawki posłów PiS dotyczące przesunięć wewnątrz budżetu. Nie zmieniają one wysokości przyszłorocznych dochodów ani wydatków, nie ingerują również w wysokość dopuszczonego deficytu.

290 poprawek do budżetu. Komisja finansów zatwierdziła nieliczne
(BARTOSZ KRUPA/EAST NEWS)

Sejmowa komisja finansów publicznych zgodziła się w czwartek na wprowadzenie nielicznych spośród prawie 290 zgłoszonych poprawek do projektu budżetu na 2017 r. i opowiedziała się za jego przyjęciem.

Za przyjęciem budżetu z poprawkami opowiedziało się 20 posłów komisji, 11 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Zarekomendowane przez komisję to poprawki posłów PiS dotyczące przesunięć wewnątrz budżetu. Nie zmieniają one wysokości przyszłorocznych dochodów ani wydatków, nie ingerują również w wysokość dopuszczonego deficytu. Wszystkie pozytywnie zaopiniowało Ministerstwo Finansów.

Przyjęto także poprawkę do tekstowej części budżetu. Przewiduje ona, że ustawa wejdzie w życie z dniem ogłoszenia, a mocą od 1 stycznia 2017 r.

Według projektu budżetu na 2017 r. wzrost PKB (w ujęciu realnym) ma wynieść 3,6 proc., średnioroczny wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych - 1,3 proc., nominalny wzrost przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej - 5,0 proc., wzrost zatrudnienia w gospodarce narodowej - 0,7 proc., a wzrost spożycia prywatnego (w ujęciu nominalnym) - 5,5 proc.

Dochody budżetu państwa mają wynieść w 2017 r. 325 mld 426 mln 102 tys. zł, a wydatki 384 mld 771 mln 602 tys. zł. Maksymalny poziom deficytu ustalono na kwotę nie większą niż 59 mld 345 mln 500 tys. zł.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(3)
Matthew
7 lat temu
Panie Jezu Królu Żydowski i Polski! Wybacz im bo nie wiedzą co czynią.
liczykrupa
7 lat temu
Naiwni wyborcy pieniądze które rządy rozdają i dzielą musimy spłacić podatkami , 4 lata rozdawnictwa i następną ekipa kombinuje jak zrobić by.....
mars
7 lat temu
60 miliardów ładny dług dzieciom zostawimy, brawo politycy :)