Notowania

banki
19.04.2018 17:21

BZ WKB zmienia nazwę. Nową weźmie od zagranicznego właściciela

Akcjonariusze Banku Zachodniego WBK zdecydują 16 maja o zmianie nazwy na Santander Bank Polska - wynika z projektów uchwał na walne zgromadzenie akcjonariuszy, zaplanowane na ten dzień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REPORTER)
Charakterystyczne zielone logo zniknie z przestrzeni polskich miast i miasteczek.

Nową nazwą bank chce posługiwać się od września.

Bank zamierza też przenieść swoją rejestrową siedzibę z Wrocławia do Warszawy. W marcu poinformował, że sprzedał swój gmach na wrocławskim Rynku.

Nowa nazwa jest wprost zapożyczona od głównego udziałowca BZ WBK, hiszpańskiego Santandera. Banco Santander jest właścicielem 69,34 proc. akcji Banku Zachodniego.

Warto przypomnieć, że zmiana nazwy BZ WBK na Santander nie jest rzeczą nową. Miało to już nastąpić kilka lat temu. Najpierw rebranding miał rozpocząć się w 2015 - mówił ówczesny prezes banku, obecny premier Mateusz Morawiecki.Wtedy się to jednak nie udało.

Do zmiany nazwy spore zastrzeżenia miała Komisja Nadzoru Finansowe. Uznała, że bank działa wbrew temu, co uzgodniono w momencie jego przejmowania przez Santandera. Wówczas ustalono, że nowy właściciel w przyszłości będzie konsultował z KNF plany zmiany marki.

Wobec tego Morawiecki zapowiadał, że nazwa BZ WBK zostanie utrzymana nawet do 2017 roku:

BZ WBK jest 3. co do wielkości bankiem w Polsce pod względem aktywów (wg danych za 2017 r.). Jego akcje są notowane na warszawskiej GPW.

Tagi: banki, bz wbk, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-04-2018

WrocławSzkoda bo Santander kojarzy się źle

19-04-2018

nanaderPrzynajmniej od razu będzie wiadomo, że to kiepski bank. Santander to masakra z mojego osobistego doświadczenia

19-04-2018

qazrebrandig, czyli jak wyprowadzic kase ze spolki córki do spolki matki. Ustala sie wysoka cene za uzywanie marki, zatrudnia wlasna firme do … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (15)