Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
caracale
09.10.2016 10:31

Fiasko rozmów ws. Caracali. Kaczyński zabrał głos

"Caracale nie dokonałyby przełomu, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo naszej armii" - powiedział w wywiadzie dla TVP3 Lublin prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/Rafal Oleksiewicz/REPORTER)

- Caracale nie dokonałyby przełomu, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo naszej armii - powiedział w wywiadzie dla TVP3 Lublin prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W rozmowie z dziennikarzem ws. Caracali dla polskiego wojska prezes PiS tłumaczył, że nawet armia francuska nie ma wielu modeli Caracali i posługuje się także helikopterami innych typów.

- A tutaj będziemy mieli, mam nadzieję, bardzo nowoczesne śmigłowce, można nawet powiedzieć supernowoczesne śmigłowce, które są w stanie wykonać bardzo wiele zadań bojowych, i wyposażenie do nich. To jest oczywiście sprawa za jakiś czas, ale Caracale też przecież nie miały w Polsce być tak od razu, tylko miano je wyprodukować, także tutaj proszę się o to nie niepokoić - powiedział Jarosław Kaczyński.

Minister Obrony Narodowej Antonii Macierewicz, odnosząc się w sobotę do zakończonych niepowodzeniem rozmów w sprawie Caracali, powiedział, że polska armia potrzebuje śmigłowców i dlatego rząd będzie dążył "do jak najszybszego rozwiązania tego problemu z punktu widzenia potrzeb armii polskiej i polskiego przemysłu zbrojeniowego"; będzie dążył do "zawarcia umów, które pozwolą jak najszybciej wyposażyć polską armię w niezbędne helikoptery wielozadaniowe. I sprawić, by polski przemysł mógł korzystać z nowych technologii".

We wtorek Ministerstwo Rozwoju, które prowadziło rozmowy offsetowe, poinformowało, że "Polska uznaje za zakończone negocjacje umowy offsetowej" ws. Caracali. Jak podano, kontrahent nie przedstawił oferty "zabezpieczającej w należyty sposób interes ekonomiczny i bezpieczeństwo państwa polskiego". "Rozbieżności w stanowiskach negocjacyjnych obu stron uniemożliwiają osiągnięcie kompromisu, w związku z czym dalsze prowadzenie rozmów jest bezprzedmiotowe" - wskazano.

Tagi: caracale, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-10-2016

AdamPo caracale są długie kolejki, jest wielu chętnych bronek i donald załatwili mimo to że udało nam się je kupić - 60 % drożej niż inne potęgi tego … Czytaj całość

09-10-2016

rydzoltakie farmazony mozesz pociskac swojemu ciemnemu elektoratowi kazdy minimalnie inteligientny wie ze chodzilo o te kase na karacony , jak mowia fahowcy … Czytaj całość

09-10-2016

KrólNo i co teraz zrobi hołota z PO która wzięła w łapę za złupienie polski podwójną ceną za śmigłowce a teraz trza będzie oddać tylko z czego jak przy … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (199)