Notowania

Caritas Polska ma nowego dyrektora. To zatrudniony w Ministerstwie Finansów młodszy inspektor celny

Instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski pokieruje ks. Marcin Iżycki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk)
Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski

376 Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski (KEP) wybrało nowego dyrektora Caritas Polska, który ma zastąpić kończącego drugą kadencję ks. Mariana Subocza. Instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski pokieruje ks. Marcin Iżycki, który w Ministerstwie Finansów pełni służbę w stopniu młodszego inspektora celnego.

Ksiądz Marcin Iżycki od dziesięciu lat jest dziekanem Służby Celnej w Ministerstwie Finansów, a od 2013 r. pełni funkcję krajowego duszpasterza służb skarbowych i służby celnej w strukturach KEP. Siódmy rok pracuje także w kurii biskupiej jako delegat biskupa ds. misji i dyrektor wydziału misyjnego.

Jak podało biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski, ks. Iżycki teraz ma zostać dyrektorem Caritas Polska. Jak zapewnia Episkopat, jest to bardzo zasłużony wybór. 44-letni ksiądz w ubiegłym roku został odznaczony brązową odznaką "Zasłużony dla Służby Celnej", a w lutym tego roku Medalem "Milito Pro Christo".

Wcześniej, w 2007 r., ks. Iżycki został dziekanem Służby Celnej. Był kapelanem Izb Celnych w Warszawie, Łodzi i Białej Podlaskiej. Od 2010 r. jest dyrektorem Wydziału Misyjnego Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej. Rok później został dyrektorem Dzieła Misyjnego diecezji warszawsko-praskiej - podaje Caritas Polska.
Nowy dyrektor zastąpi ks. Mariana Subocza na tym stanowisku, który właśnie kończy drugą kadencję. Jest on obecnie członakiem Zarządu Caritas Europa i tworzył struktury Caritas Polska od 1990 roku. Był twórcą Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Tagi: caritas polska, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-06-2017

ATEISTKACelnicy potrzebują przedstawiciela obcego Państwa Watykan po co ?

06-06-2017

TADEKNowy szef mafi do dojenia ksy zbudzretu panstwa i ue-------98% dochodu bez kontroli --resztki to od ciemnego luda...........TAK … Czytaj całość

06-06-2017

GerardoA co z Darkiem K. Gdzie miliardy które wyprali z caritasu ??

Rozwiń komentarze (26)