Notowania

handel detaliczny
18.03.2015 09:06

Carrefour Polska kupuje Galerię Alkoholi. Złożył wniosek do UOKiK

Do UOKiK wpłynął wniosek w sprawie przejęcia Galerii Alkoholi. Sieć liczy kilkadziesiąt placówek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmaschke/CC/Flickr)

Carrefour chce kupi sieć sklepów Galeria Alkoholi. Złożył w tej sprawie wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Wniosek wpłynął 13 marca, sprawa jest w toku."Zgłoszenie zamiaru koncentracji dotyczy zamiaru przejęcia przez Carrefour Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie wyłącznej kontroli nad spółką Galerie Alkoholi sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, w drodze nabycia 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Galerie Alkoholi sp. z o.o." - czytamy w komunikacie.

Galerie Alkoholi należą do grupy kapitałowej Belvedere, działającej w sektorze napojów alkoholowych. Spółka jest właścicielem sieci specjalistycznych sklepów prowadzących sprzedaż detaliczną napojów alkoholowych. Głównie w Łodzi i okolicach oraz w województwie podlaskim. Zazwyczaj są to małe placówki, ale zlokalizowane w ruchliwych miejscach.

Carrefour Polska jest częścią międzynarodowej grupy kapitałowej Carrefour, koncentrującej swoją działalność na sprzedaży detalicznej artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku w nowoczesnych kanałach sprzedaży.

Czytaj więcej w Money.pl
Erbud wybuduje Castoramę w Cieszynie W segmencie handlowo-usługowym Erbud realizuje teraz 11 projektów.
Białoruskie prawo uderza w polski handel Każdy Białorusin jednorazowo może wwieźć tylko jeden egzemplarz sprzętu RTV, AGD, komputerowego bądź armatury łazienkowej. Następnym razem może to zrobić po 3 latach.
Właściciel Biedronki zapowiada inwestycje Biedronka, której właścicielem jest portugalska grupa Jeromino Martins, to największa sieć detaliczna w Polsce.
Tagi: handel detaliczny, carrefour, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz