Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat
|

CBA wkroczyło do hotelu. Trzech biznesmenów zatrzymanych na gorącym uczynku

109
Podziel się:

Funkcjonariusze CBA z Łodzi zatrzymali na Śląsku 6 osób podejrzanych o udział w grupie zajmującej się handlem fikcyjnymi fakturami VAT. Przy zatrzymanych znaleźli lipne faktury na 615 tys. zł.

CBA zapowiada, że możliwe są kolejne zatrzymania
CBA zapowiada, że możliwe są kolejne zatrzymania

Agenci CBA weszli do jednego z katowickich hoteli, by zatrzymać trzech biznesmenów. Mężczyźni właśnie handlowali fikcyjnymi fakturami VAT.

Ujawniono przy nich lipne dokumenty na 615 tys. zł. Za nielegalną usługę, za samo wystawienie fikcyjnej faktury, służącej zaniżeniu podatku kosztem Skarbu Państwa, handlarze fakturami chcieli ponad 100 tys. zł. W chwilę po tej transakcji doszło do pierwszych zatrzymań. W wyniku późniejszych działań CBA zatrzymało jeszcze trzy osoby.

Zobacz także: Zobacz także: „Wyłudzili 60 mln zł” Wśród zatrzymanych były poseł Twojego Ruchu i SLD

Jak podkreślają przedstawiciele służby, to dopiero początek śledztwa. Czynności trwają, teraz zgromadzone przez CBA materiały dowodowe i zatrzymani trafią do prokuratury.

CBA zabezpieczyło szereg dokumentów o charakterze księgowym – w tym faktury za wymyślone usługi, nośniki i dane elektroniczne. Agenci badają obecnie wielkość i zasięg dystrybucji fikcyjnych faktur przez tą grupę, określają sumę strat z tytułu niezapłaconych podatków lub wyłudzonego VAT.

Prowadzący postępowania funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów w tej sprawie.

Sama tylko Delegatura CBA w Łodzi prowadzi pod nadzorem prokuratury cały szereg śledztw ws. wyłudzeń podatków - ujawnione straty Skarbu Państwa z tytułu takiej działalności przestępczej sięgają wielu dziesiątek milionów złotych. Na trop śląskich firm z branży budowlanej, których główną działalnością było wystawianie fikcyjnych faktur. Dokumenty finansowe były odpowiednio rejestrowane księgowo tak, aby utrudnić wykrycie procederu.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(109)
andys
5 lata temu
"Jak podkreślają przedstawiciele służby, to dopiero początek śledztwa. " Wierzymy, niektóre sledztwa na tym sie kończyły.
sd
5 lata temu
"rejestrowane księgowo","lipne" - profesjonalne określenia
Wojtek
5 lata temu
Panie Skrzat uwazam ze powinien zmienic tytul na adekwatniejszy.Uzycie slowa biznesmeni jest nie na miejscu,szereguje oszustow,zlodzieji do grupy ludzi ciezko pracujacych.Prosze troszke pomyslec co się pisze.
trak
5 lata temu
Ciekawe ilu ludzi traci prace po takiej akcji.Brak firmy to brak podatkow.Brawo Pis niszcie dalej wszystko to nie bedzie gdzie pracowac.Ktora firma dalaby rade funkcjonowac na rynku bez małych machlojek.Nawet w pisie kazdy jeden kreci walki i jego nie zamykaja
tik tak
5 lata temu
I co im zrobią nic nawet kasy nie odzyskają
...
Następna strona