Notowania

80 zarzutów i wyłudzenia 253 tys. zł. Była naczelnik ratusza w rękach CBA

W proceder zamieszani byli pracownicy inowrocławskiego ratusza i prywatni przedsiębiorcy. Zarzuty usłyszała była naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)
Urząd Miasta w Inowrocławiu.

Czterem urzędnikom i dwunastu przedsiębiorcom przedstawiono w sumie 187 zarzutów oszustwa i posługiwania się fałszywymi lub poświadczającymi nieprawdę fakturami, przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych - poinformowało CBA.

Śledztwo wciąż się toczy, 80 zarzutów związanych z wyłudzeniem pieniędzy na łączną kwotę 253 tys. zł już postawiono byłej naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia – Agnieszce Ch. Pełniła ona także funkcję rzecznika prasowego Prezydenta Miasta Inowrocławia.

Z ustaleń CBA wynika, że w celu ukrycia wyłudzeń posługiwano się fałszywymi fakturami, którymi tuszowano proceder.

"Poświadczające nieprawdę faktury opisywano jako prawdziwe, potwierdzając wykonanie fikcyjnych prac, celem wypłaty pieniędzy za rzekomo wykonane usługi lub celem przedłożenia w kasie urzędu, aby rozliczyć wcześniej pobraną i wyłudzoną zaliczkę gotówkową" - informuje CBA.

Jak zaznacza Biuro, w miarę upływu czasu wchodzono w porozumienie z przedsiębiorcami z Inowrocławia i okolic, którzy za udział w nielegalnych zyskach godzili się wystawiać fikcyjne faktury i rachunki za niewykonane usługi i dostawy na rzecz Urzędu Miasta Inowrocławia.

Zaangażowani byli przedsiębiorcy z różnych branż: hotelarka, która miała dostarczać catering na imprezy na wydarzenia kulturalne; fryzjerka, która fikcyjnie roznosiła ulotki, czy elektryk na niby naprawiający instalacje - wylicza CBA.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: cba, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-11-2018

ciekawa jak jestJedno ważne pytanie, czy ci skorumpowani i oszuści,złodzieje są z PIS czy nie ma tam żadnego ? Pytanie na tyle ważne bo jeżeli nie ma nikogo z PIS … Czytaj całość

06-11-2018

czekamKiedy ABW pojedzie do Torunia ?

06-11-2018

REALISTAJak jest swoja klika w ratuszu i urzędzie można wszystko oszustwa malwersacje finansowe wyrzucanie podatnika kasy w błoto albo wspieranie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (96)