Notowania

przedsiębiorczość
27.09.2016 12:41

Kontrolerzy CBA w spółkach Skarbu Państwa

Funkcjonariusze CBA prowadzą zapowiadaną tydzień temu kontrolę w spółkach Skarbu Państwa - poinformował PAP we wtorek Piotr Kaczorek z CBA. Trwają czynności kontrolne w PKN Orlen i KGHM "Polska Miedź", w ciągu dnia kontrolowane będą też inne podmioty - podał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KRYSTIAN DOBUSZYNSKI/REPORTER)

- Trwa procedura kontrolna, we wtorek pojawimy się w tych wszystkich spółkach. Zapowiedź tej kontroli była tydzień temu, teraz po siedmiu dniach zgodnie z procedurą rozpoczynamy dalszą część procedury - powiedział PAP Kaczorek. - Byliśmy już w Orlenie i KGHM, w trakcie dnia będą realizowane kolejne zadania - dodał.

- Spółki realizują nasze prośby o dokumenty, dostęp do danych. Później te dane będą analizowane i ustalimy, kto za co jest odpowiedzialny. Jeśli zaszły ewentualne przestępstwa korupcyjne lub dotyczące niegospodarności, będziemy wyciągali wnioski i podejmowali odpowiednie dalsze działania - dodał.

Tydzień temu CBA informowało o podjęciu procedury kontrolnej w pięciu strategicznych spółkach Skarbu Państwa - PKN Orlen, Lotos, Azotach, KGHM i Polskiej Grupie Zbrojeniowej. Kontrola miała dotyczyć zawieranych umów.

Minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński mówi wtedy, że kontrole w spółkach Skarbu Państwa to nie jest akcja doraźna, to akcja systemowa. Wyjaśnił, że będzie ona obejmowała ostatni rok rządów PO i to, co się wydarzyło po zmianie zarządów spółek. Zapowiedział, że pierwszych wyników kontroli można spodziewać się w listopadzie.

Tagi: przedsiębiorczość, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-09-2016

PsujakMałyW końcu się ruszyli, niech wyłapią te zaplute karły reakcji z PO, PSL, SLD i wszystkich nie z PiS. Psujaków bezczelnych. Zamiast służyć "Dojnej … Czytaj całość

27-09-2016

marasOkaże się że przekręty Pisu to wina Tuska. na 100%

27-09-2016

olalaCBA wyda raport, że wszystko jest ok. W końcu dostali od pisiorów po 2 900 zł podwyżki, więc nie może być inaczej.

Rozwiń komentarze (6)