Notowania

14 celników w rękach CBA. Łapówki na granicy z Ukrainą

CBA ustaliło, że funkcjonariusze celni w zamian za łapówki potwierdzali rzekomy wywóz towarów poza obszar Unii Europejskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)
Zatrzymani przez CBA pojedynczy funkcjonariusze celni mogli dokonać o nawet 200 odpraw za łapówki.

Agenci CBA z Rzeszowa zatrzymali 14 obecnych i byłych funkcjonariuszy Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego - poinformował Piotr Kaczorek z biura prasowego CBA.

Działający na terenie województwa podkarpackiego przedsiębiorcy wystawiali dokumenty zwrotu VAT dla podróżnych (Tax Free), w których poświadczali nieprawdę co do faktu sprzedaży towarów – albo w ogóle jej nie było, albo były to ilości znacznie mniejsze niż wpisane w deklaracje - informuje CBA.

Fikcyjne dokumenty Tax Free trafiały do odprawy celnej. Funkcjonariusze celni w zamian za łapówki potwierdzali rzekomy wywóz towarów poza obszar Unii Europejskiej.

Jak wskazuje Piotr Kaczorek, jednorazowo mieli brać od obywateli Ukrainy za taką nielegalną przysługę do kilku tysięcy złotych. Obowiązywała tu niepisana stawka od 2 proc. do 3 proc. wartości wpisanej na deklaracji Tax Free.

Zobacz również o innym sukcesie CBA:

Śledczy ustalili, że zatrzymani przez CBA pojedynczy funkcjonariusze celni mogli dokonać od kilkudziesięciu do nawet 200 takich odpraw za łapówki. Zatrzymani trafili do podkarpackiego wydziału prokuratury krajowej, gdzie usłyszą zarzuty. CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: cba, łapówki, celnicy, wiadomości, gospodarka, podatki, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-11-2018

Kapicakiedys aby dostac prace na granicy zachodniej np. w Swiecku celnik z Warszawy placil lapowki w dziale kadr GUC poniewaz przepmytncy papierosow placili … Czytaj całość

22-11-2018

ZenekKonfiskata majątku !!!!!

22-11-2018

mrówkaAle mi nowina. Na wschodniej granicy to i ryby biorą i to co popadnie.

Rozwiń komentarze (87)

Wybrane dla Ciebie