Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Sąd nakazał trzy miesiące aresztu dla stołecznych urzędników. Są podejrzani o korupcję

Sąd nakazał trzy miesiące aresztu dla stołecznych urzędników. Są podejrzani o korupcję

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało urzędników w poniedziałek. Mieli przyjąć 300 tys. zł łapówki Fot. AGENCJA SE/East News
Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało urzędników w poniedziałek. Mieli przyjąć 300 tys. zł łapówki

Areszt dla trzech urzędników warszawskiego urzędu miasta zamieszanych w aferę reprywatyzacyjną.

 

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech urzędników warszawskiego ratusza już w poniedziałek. Według Zbigniewa Ziobry, ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego, przyjęli duże łapówki. Łącznie - 300 tys. zł.

 

Afera gospodarcza w Policach. CBA zatrzymało byłych szefów zakładów chemicznych


 

- Podejmowali decyzje, umożliwiając oszustom wyłudzanie kamienic w zamian za łapówki, które w formie gotówki były im wręczane - tłumaczył Ziobro.

 

W środę CBA poinformowało, że zatrzymani posiedzą w areszcie dłużej. Wrocławski sąd zdecydował, że potrwa to przynajmniej trzy miesiące.

Chodzi o Kamila D. obecnego p.o. Naczelnika Wydziału zajmującego się rozpatrywaniem wniosków reprywatyzacyjnych w Biurze Spraw Dekretowych Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy (a wcześniej pracownika stołecznego BGN), Krzysztofa R. - byłego kierownika Działu Nieruchomości Dekretowych m. st. Warszawy w Biurze Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy oraz Jacka W. - Głównego Specjalistę z BGN, referenta spraw reprywatyzacyjnych.

- Ustalenia śledczych z CBA wskazują, że zatrzymani urzędnicy warszawskiego ratusza systematycznie, przez lata, przyjmowali wysokie łapówki za swoją pomoc w uzyskaniu decyzji dotyczących reprywatyzacji, zwrotów i odszkodowań - informuje CBA.

 

 

CBA w sprawie nieprawidłowości przy warszawskiej reprywatyzacji prowadzi 68 śledztw dotyczących blisko 200 adresów.

- Większość z nich to cenne, o wielomilionowej wartości działki, kamienice - informuje biuro.

reprywatyzacja, cba
Czytaj także
Polecane galerie
Łukasz
2017-12-08 10:27
Mój Boże ! Trzy miesiące..... dla urzędasów ! Trzy lata minimum na dobry początek i zajęcie wszelkiego majątku.I powoli, 10 letni procesik. Nie spieszyć się aby coś nie "umknęło". A potem wyrok : 20 lat i przepadek mienia w całości. Aresztowanie urzędasa jest jak zejście na ziemię Archaniołów ,które ocierają łzy Człowieka z NIP,PESEL,numerem Dowodu Osobistego,Numerem Paszportu,ew. REGONEM wygnanego z Raju na pastwę krwiożerczej,nienasyconej władzy i gestapo czających się w amazońskiej dżungli tzw. "prawa"
ZK590
2017-12-07 13:26
więcej urzędów, więcej przepisów, więcej oczywiście dobrze opłacanych urzędników czyli więcej układów, łapówek, marnotrawsta i złodziejstwa.
bremen
2017-12-07 08:01
ci z CBA coraz bardziej zaczynają mi siu podobać i tacy ludzie właśnie powinni mieć dobre zarobki
Pokaż wszystkie komentarze (28)