Notowania

kraj
14.07.2017 11:10

CBA w Spółce Restrukturyzacji Kopalń. Zatrzymany kierownika monitorowania procesów likwidacji kopalń

Katowicka Prokuratura Krajowa przedstawiła mu zarzuty łapownictwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk/East News)

Marek C. w rękach CBA. Katowicka Prokuratura Krajowa przedstawiła mu zarzuty łapownictwa. Mężczyzna miał przyjąć kilka tysięcy złotych. W zamian za preferowanie jednej ze śląskich firm okołogórniczych dostał do dyspozycji samochód i kartę paliwową.

Kolejna odsłona śledztwa związanego z korupcją w Spółce Restrukturyzacji Kopalń. Agenci z katowickiej delegatury CBA zatrzymali Marka C., kierownika zespołu monitorowania procesów likwidacji kopalń w Spółce Restrukturyzacji Kopalń.

Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach przedstawił zatrzymanemu zarzuty korupcyjne. Marek C. w zamian za łapówki preferował jedną z prywatnych firm okołogórniczych, ułatwiając jej uzyskanie zamówień na prace związane z likwidacją kopalń należących do SRK.

Ponadto funkcjonariusze z Katowic przeszukali mieszkania osób powiązanych rodzinnie z zatrzymanym kierownikiem. Jak się okazało prowadziły firmy, które współpracowały z prywatną firmą okołogórniczą.

W toku śledztwa nasi agenci ustalili, że Marek C. przyjął kilka tys. złotych łapówki i dostał do dyspozycji samochód osobowy wraz z kartą paliwową, z których korzystał przez ponad 10 miesięcy Samochód był wart ponad 180 tys. zł. A zatankowane paliwo ponad 16 tys. zł.

Na wniosek Śląskiej Prokuratury Krajowej, decyzją sądu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu.

Tagi: kraj, komunikat, przestępczość, przedsiębiorczość, prawo, węgiel, cba, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-07-2017

HaroldKilka tys łapówki, paliwa za 16 tys ( z podatkiem 8 tys w paliwie ) - to ja się pytam ile kosztowała ta "akcja" zakończona takim … Czytaj całość

14-07-2017

METRO!Wybudować górnikami metro!

Rozwiń komentarze (2)