Notowania

kraj
02.03.2017 11:44

Korupcja w Tauronie? CBA zatrzymało trzech biznesmenów

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/East News)

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy kolejne osoby. W sumie jest ich już 14. Zatrzymani biznesmeni usłyszą zarzuty wręczania łapówek inspektorowi nadzoru z Tauron Ciepło Sp. z o.o.

Agenci katowickiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejnych trzech biznesmenów z terenu województwa śląskiego podejrzanych o wręczanie korzyści majątkowej pracownikowi spółki Tauron Ciepło Sp. z o.o. odpowiedzialnemu za nadzór nad remontami i inwestycjami oraz późniejsze odbiory tych prac wykonywanych przez firmy zewnętrzne.

Cała sprawa rozpoczęła się od zatrzymania przez CBA na gorącym uczynku przyjęcia korzyści majątkowej Bożeny K. - inspektora nadzoru Tauron Ciepło Sp. z o.o. (dziś już byłego pracownika spółki). Wszczęto śledztwo a jego ustalenia pozwoliły na przedstawienie Bożenie K. 37 zarzutów za przyjęcie ponad 480 tys. zł. korzyści majątkowych.

W postępowaniu prowadzonym przez Delegaturę CBA w Katowicach, nadzorowanym przez Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Katowicach, status podejrzanego ma już 14 osób, ale CBA nadal nie wyklucza kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

Należąca do holdingu Tauron Polska Energia spółka Tauron Ciepło jest głównym dostawcą ciepła w woj. śląskim. Zatrudnia w kilku miastach południowej Polski ok. 1650 osób.

Tagi: kraj, komunikat, przedsiębiorczość, prawo, pap, cba, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-03-2017

bibiNajwyższa pora aby Tauron uprościł rachunki i w sposób czytelny dla odbiorcy energii było zrozumiałe za co i ile płaci. W obecnej sytuacji wystawiając … Czytaj całość

02-03-2017

PiesInspektorzy z gazowni Blue City Warszawa,TAM TO BIORA LAPOWY OD PODWYKONAWCOW CZYLI PRYWACIARZY!!!!!

04-03-2017

olo głównyGdyby nie urzędnicy, nie było by problemów z korupcją.

Rozwiń komentarze (14)