Notowania

kraj
20.09.2016 11:12

CBA wzięło pod lupę wydatki w spółkach Skarbu Państwa

Podziel się
Dodaj komentarz
(KRYSTIAN DOBUSZYNSKI/REPORTER)

Centralne Biuro Antykorupcyjne rozpoczęło kontrolę w spółkach Skarbu Państwa: Grupie LOTOS S.A., PKN ORLEN S.A., KGHM Polska Miedź S.A., Grupie Azoty S.A. oraz w Polskiej Grupie Zbrojeniowej S.A. CBA sprawdza sygnały o nieprawidłowościach dotyczących tych spółek, jakie wpływały do Biura.

CBA rozpoczęło kontrole w pięciu strategicznych spółkach Skarbu Państwa; dotyczą one zawieranych umów. Spółki, w których ruszyła procedura kontrolna, to: PKN Orlen, Lotos, Azoty, KGHM i Polska Grupa Zbrojeniowa.

Kontrola obejmuje okres od 1 grudnia zeszłego roku. Funkcjonariusze CBA będą badali umowy i wydatki spółek na usługi z zakresu public relations, marketingowe, reklamowe, na usługi doradcze i inne.

Biuro chce najpierw ustalić, kto, w jakim terminie, na czyje zlecenie i za jaką kwotę wykonał na rzecz spółek usługi z zakresu marketingu, PR i reklamy. Oprócz zakresu samych umów, CBA przeanalizuje też dokumentację wykonawczą i rozliczeniową. Biuro w tym samym zakresie skontroluje wszystkie podmioty zależne tych pięciu spółek, czyli kilkadziesiąt innych firm.

Jak mówił koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, ministrowie mają przedstawić informacje dotyczące podległych im spółek; mają one wpłynąć do CBA na przełomie września i października.

Tagi: kraj, komunikat, gospodarka, pap, cba, giełda, wiadomości, najważniejsze, gospodarka polska, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-09-2016

-Wjadą do Płocka to trochę aresztów pójdzie.

20-09-2016

ggdCały skarb państwa to korupcyjna siatka. PO nie może przeżyć oderwania od tego.

20-09-2016

OlaDlaczego nie ma PGNiG? Tam się działo na różnych płaszczyznach!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (13)