Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

CBA zatrzymało byłych członków zarządu Zakładów Chemicznych w Policach

5
Podziel się

Polickie zakłady należą do Grupy Azoty, śledztwo CBA prowadzone pod nadzorem szczecińskiej prokuratury regionalnej dotyczy m.in. przestępstw przeciwko istotnym interesom gospodarczym Polski.

CBA zatrzymało byłych członków zarządu Zakładów Chemicznych w Policach
bDyTpmsB

Agenci szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w związku z podejrzeniem korupcji dziesięć osób, m.in. byłego prezesa, dwóch byłych członków zarządu, dyrektorów Zakładów Chemicznych w Policach oraz kooperujących z firmą biznesmenów - dowiedziała się PAP.

Polickie zakłady należą do Grupy Azoty, śledztwo CBA prowadzone pod nadzorem szczecińskiej prokuratury regionalnej dotyczy m.in. przestępstw przeciwko istotnym interesom gospodarczym Polski. Śledczy zarzucają też zatrzymanym wyrządzenie polickim zakładom chemicznym szkody majątkowej wielkich rozmiarów. Według CBA zatrzymani byli odpowiedzialni i brali udział w decyzjach, które wyrządziły taką szkodę.

Piotr Kaczorek z Wydziału Komunikacji Społecznej CBA wyjaśnił, że jeden z wątków śledztwa dotyczy podjętych w 2014 r. decyzji o inwestycji w kopalnie fosforytów w Senegalu w ramach spółki African Investment Group SA z Grupy Azoty. Umowa opiewała na 29 mln dolarów. - Śledztwo jest wielowątkowe - zaznaczył.

bDyTpmsD
Zobacz także: Zobacz także: afera gospodarcza w Policach

Agenci CBA przeszukali kilkadziesiąt miejsc w Polsce - mieszkania oraz siedziby firm kooperujących z Zakładami.

Kaczorek podał, że do sądu trafiły już wnioski o areszt wobec wszystkich zatrzymanych, powinny zostać w czwartek rozpatrywane, a prowadzący postępowanie nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów.

bDyTpmsJ

Afera gospodarcza w Policach. CBA zatrzymało byłych szefów zakładów chemicznych

bDyTpmte
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(5)
Michal
4 lata temu
i już wiadomo jacy ludzie popierają totalna opozycje:) dla niech PO to elity a PiS to bransolety, do pierdla ze wszystkimi złodziejami i malwersantami!
Kolo
4 lata temu
Teraz czas na GHM !!!!!
Hermes
4 lata temu
jak to POwcy mówili "za naszych rządów zatrudnialiśmy fachowców " widac jakich "fachowców " zatrudniali ale raczej od wyprowadzania pieniędzy ze społek !
bDyTpmtf
nik
4 lata temu
Założę się że zatrzymani byli zwolennikami KOD
polski inz
4 lata temu
a kiedy artykuł że ich powieszono albo chociaż skazano ?? mam dość tych info o zatrzymaniach a jakoś nikt nie siedzi czy nie dynda na sznurku