Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podejrzani o wyłudzenie ponad 6 mln zł VAT-u zatrzymani. Akcja CBŚP

6
Podziel się:

Policjanci z rzeszowskiego CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, podejrzaną o wyłudzenie podatku VAT. W wyniku działania grupy Skarb Państwa mógł stracić ok 6,5 mln zł.

W sumie policjanci zatrzymali 7 osób, którym postawiono zarzuty.
W sumie policjanci zatrzymali 7 osób, którym postawiono zarzuty. (BARTOSZ KRUPA/EAST NEWS)
bEJdbkol

W sumie policjanci zatrzymali 7 osób, którym postawiono zarzuty. Z ustaleń śledczych wynika, że mechanizm przestępczy polegał na wielokrotnym obrocie sprzętem elektronicznym. Przestępcy dokonywali transakcji kupna-sprzedaży telefonów komórkowych pomiędzy kolejnymi firmami polskimi i zagranicznymi. Formą dokumentowania fikcyjnych transakcji były fałszywe faktury VAT, na podstawie których składali deklaracje do urzędów skarbowych.

W połowie września funkcjonariusze z rzeszowskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji przeprowadzili akcję, w wyniku której zatrzymali siedem osób. Zabezpieczono wówczas mienie na łączną kwotę około miliona złotych. Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.

Zobacz także: Zobacz też: Komisja ds. Amber Gold. Nietypowe przesłuchanie teściowej Marcina P.
bEJdbkon

Nielegalny proceder mógł trwać przez kilka miesięcy 2015 roku. Śledztwo obejmuje swoim zakresem 63 podmioty gospodarcze, działające na terenie województw: podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i mazowieckiego, a także firmy z Włoch i Niemiec.

Śledczy ustalili, że w wyniku działań grupy Skarb Państwa mógł stracić co najmniej 6,5 mln zł. Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z rzeszowskiego Zarządu CBŚP pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.

autor: Karolina Kropiwiec

bEJdbkoO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
Realista
4 lata temu
6 mln.? No to do 20 mld. z uszczelnienia pozostało jeszcze 19 mld. 994 mln. do uszczelnienia
ed5452
4 lata temu
A kiedy organy kontrolne zajmą się wyłudzaniem VAT przez Rydzyka i Episkopat Caritas i organizacje kościelne wszyscy też boją się sprawdzić umowę Rydzyka na budowę masztów przekażnikowych Radia Maryja i Trwam na terytorium Rosji.To jest gorący kartofel dla obecnie rządzących tak jak Skoki kampania bilbordowa Komisja Macierewicza wszystkie te mafie działają bezkarnie i z nikim i niczym się nie liczą
demokracja
4 lata temu
to zamach na demokracje zamykanie prawdziwych biznesmenow, kolegow donalda.kijowski bierz sie do roboty i na ulice.
bEJdbkoP
zorientowany
4 lata temu
to w okresie uszczelniania rozpoczęli odgrzewanie starych kotletów z telefonia komórkowa? niepełnosprawni umysłowo?
Sąsiad
4 lata temu
CBŚ mogła by się przyjrzeć urzedasom z Libiąża, którzy wydawali pozwolenia na wycinkę topoli w Gromcu przy ul. Czarnieckiego, a w istocie wyciete zostało kilkanascie Dębów.