Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Bartosz Wawryszuk
|

CD Projekt giełdową spółką roku. Wirtualna Polska też na podium

0
Podziel się:

Po raz 18. specjaliści z rynku kapitałowego wybrali najlepszą giełdową spółkę roku. Tytuł ten przypadł CD Projekt, po raz drugi z rzędu. Firma znana dzięki produkcji kultowej gry "Wiedźmin", zdobyła też pierwsze miejsca w dwóch podrankingach.

CD Projekt giełdową spółką roku. Wirtualna Polska też na podium
(CD Projekt)

Po raz 18. specjaliści z rynku kapitałowego wybrali najlepszą giełdową spółkę roku. Tytuł ten przypadł CD Projekt, po raz drugi z rzędu. Firma znana z produkcji kultowej gry "Wiedźmin", zdobyła też pierwsze miejsca w dwóch podrankingach. Wirtualna Polska też zajęła miejsce na podium.

Drugie miejsce w głównym rankingu zajęło 11Bit Studios, natomiast trzecie przypadło spółce Wirtualna Polska Holding, która w dwóch kategoriach otarła się podium.

Kantar TNS, na zlecenie „Pulsu Biznesu”, zapytał 100 analityków, doradców inwestycyjnych i maklerów z domów maklerskich, TFI, OFE, banków i ubezpieczycieli o to, która giełdowa spółka ma najlepsze perspektywy rozwoju, która najlepszy zarząd, a także o to, która najlepiej dba o relacje z inwestorami. Zebrane odpowiedzi pozwoliły na ułożenie rankingu ukazującego postrzeganie spółek przez osoby, które na co dzień mają realny wpływ na decyzje inwestorów.

Ankietowani ocenili spółki w pięciu kategoriach: kompetencje zarządu, innowacyjność produktów i usług, relacje inwestorskie, perspektywy rozwoju, sukces w 2016 r. Suma ocen z poszczególnych kategorii decydowała o miejscu w głównym rankingu.

W kategorii sukces w 2016 roku głównym laureatem została spółka Uniwheeels, producent felg.

Pod względem perspektyw rozwoju pierwsze miejsce przypadło CD Projekt, której kurs w 2016 r. wzrósł o 136 proc. Spółka ta była także numerem jeden jeśli chodzi o innowacyjność produktów i usług. CD Projekt znalazł się też w top 3 innych kategorii.

W kategorii relacji inwestorskich główne laury zebrała spółka Pfleiderer Group z branży meblowej, która w półtora roku ze firmy o zasięgu krajowym stała się podmiotem działającym na rynku europejskim.

Za kompetencje zarządu uhonorowano natomiast spółkę Kruk, zajmującą się windykacją długów w Polsce oraz kilku krajach europejskich.

Tytuł "Mistrza Giełdy Papierów Wartościowych", przyznawany głosami czytelników "Pulsu Biznesu", otrzymała firma CD Projekt.

giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)