Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Ryanair obniża ceny biletów. Będziemy latać taniej

Ryanair obniża ceny biletów. Będziemy latać taniej

Fot. Pixabay.com/Domena publiczna
Największy tani przewoźnik w Europie, linia Ryanair, obniża właśnie ceny biletów. Latem za przeloty zapłacimy o 7 proc. mniej, zimną nawet o 12 proc. A to dopiero początek dobrych wiadomości, bo w ślad za Ryanairem mogą pójść inni.

Ryanair chce zwiększyć obłożenie w swoich samolotach, dlatego zdecydował się na obniżenie taryf. Jak zapowiedział prezes firmy Michale O'Leary cytowany przez „The Guardian”, już tego lata ceny spadną o ok. 5-7 proc., a zimą nawet o 12 proc.

O'Leary przyznał, że z powodu zamachów terrorystycznych w Paryżu i Brukseli, a także po ostatniej katastrofie samolotu linii EgyptAir popyt na bilety lotnicze spada. Z drugiej strony Ryanair będzie dysponował większą liczbą biletów, bo w ciągu ostatniego roku jego flota powiększyła się o 41 nowych samolotów Boeing 737, a w tym roku powiększy się o 52 kolejne takie maszyny.

Obniżka taryf u największego niskokosztowego przewoźnika w Europie może wywołać wojnę cenową na całym rynku. Szef Ryanaira doskonale zdaje sobie z tego sprawę. - Jeśli w Europie będzie wojna cenowa, to Ryanair wyjdzie z niej zwycięsko – powiedział O'Leary gazecie „The Guardian”.

Przewoźnik ma powody, żeby czuć się silnym w obliczu nadchodzącej wojny. W 2015 roku jego zyski wyniosły 1,24 mld euro netto – to aż o 43 proc. więcej niż rok wcześniej.

Tymczasem analitycy nie mają wątpliwości, że wojna jest nieunikniona, konkurenci również będą musieli obniżyć ceny biletów. Dla klientów to świetna wiadomość, szczególnie, że za bilety i tak już płacą coraz mniej. Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu (IATA) ceny biletów lotniczych z lub do Europy spadły w pierwszym kwartale tego roku już o 11,4 proc.

Brytyjski dziennik pisze również, że prezes Ryanair podtrzymał przy okazji swoje poparcie dla pozostania Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. Referendum w tej sprawie ma się odbyć 23 czerwca. Ryanair z tej okazji zaoferował tańsze bilety dla tych, którzy są za granicą, a chcieliby wrócić do Wielkiej Brytanii, żeby zagłosować w referendum. Pojawiły się nawet oskarżenia wobec przewoźnika, że to oferowanie obniżek w zamian za głosy, a więc przekupstwo i łamanie prawa. Sprawą zajęła się nawet policja. Prezes Ryanaira nie przejął się tym jednak i tym, którzy sprawę rozdmuchali, dziękuje za darmowy PR.

 

 

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
SteFun
37.47.63.* 2016-05-28 12:20
Sprawdzaliscie ile wolali za lot z UK do pl w bank holiday? Bez 200 € w jedną stronę nie podchodzi. Bilety może i są tanie ale rejsami do nikąd i w środku tygodnia. W popularnych trasach zdzierają jak cholera!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ada600
83.137.1.* 2016-05-27 19:27
Srutu tutu. I tak woke wizzairem
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wodnik334
89.76.58.* 2016-05-27 18:35
właśnie sprawdziłem tę obniżkę - we środę bilet na lot w sierpniu kosztował 249 zet, a dzisiaj w promocji 289 zet przekreślone i cena po "obniżce" 261,10 zet. Głupich nie sieją, sami dają się robić w trąbę takimi "obniżkami"
Zobacz więcej komentarzy (5)