Notowania

ceny gazu
05.11.2014 12:04

Ceny gazu będą renegocjowane

Decyzja zarządu PGNiG SA została podjęta w oparciu o zmiany na europejskim rynku energetycznym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PGNiG)

PGNiG wystąpiło do Gazpromu z wnioskiem o renegocjację ceny za gaz dostarczany na podstawie Kontraktu Jamalskiego - poinformowała spółka.

_ Decyzja zarządu PGNiG SA o wystąpieniu z wnioskiem o renegocjację została podjęta w oparciu o istotne zmiany, które miały miejsce na europejskim rynku energetycznym w ostatnich latach _ - zaznaczyła rzeczniczka prasowa PGNiG Dorota Gajewska.

Wniosek rozpoczyna formalną procedurę renegocjacji. Zgodnie z Kontraktem Jamalskim, w przypadku nieosiągnięcia przez strony porozumienia w zakresie renegocjacji w terminie sześciu miesięcy, spółka będzie miała prawo wszczęcia postępowania arbitrażowego.

_ PGNiG dołoży wszelkich starań, aby w drodze dwustronnych rozmów osiągnąć korzystne porozumienie _ - dodała Gajewska. Kontrakt Jamalski obejmuje dostawy gazu do 2022 r. włącznie, w ilości do 10,2 mld m sześc. rocznie.

Gazprom pozostaje najważniejszym dostawcą gazu dla PGNiG , a polska spółka jest jednym z największych odbiorców gazu dostarczanego przez Gazprom do Unii Europejskiej.

Czytaj więcej w Money.pl
Naftohaz zaczął spłacać Gazpromowi dług Ukraiński koncern poinformował o przekazaniu rosyjskiemu gigantowi 1,45 miliarda USD.
Stabilne dostawy gazu Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA(PGNiG SA) i Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. informują, że dostawy gazu do Polski z kierunku wschodniego w okresie od 17 do 31 października 2014 r. były realizowane na stabilnym poziomie, zapewniającym bezpieczną pracę systemu przesyłowego w Polsce. Wszyscy końcowi odbiorcy gazu w Polsce otrzymują gaz zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem. ...
Węgrzy idą na rękę Gazpromowi. W zamian... Zdaniem obserwatorów, nowelizacja prawa została zredagowana pod kątem potrzeb węgiersko-rosyjskiej spółki, która miałaby zbudować przebiegający przez Węgry odcinek South Stream.
Tagi: ceny gazu, gazprom, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz