Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Mikołajewska
|

CEPiK nadal ma problemy. Co dalej z ewidencją pojazdów?

35
Podziel się:

Centralny System Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Miał ułatwić kierowcom życie. Na razie są z nim same problemy. - Nie poradzili sobie, albo ich przerosło - ocenia działania Ministerstwa Cyfryzacji Krzysztof Gotto z Urzędu Miasta Koszalin.To właśnie w Koszalinie CEPiK sparaliżował rejestrację pojazdów. W innych miastach też nie obyło się bez problemów.

W ostatnich tygodniach media donosiły o poważnych problemach z systemem informatycznym, nad którym pracował podlegający resortowi cyfryzacji Centralny Ośrodek Informatyki.
W ostatnich tygodniach media donosiły o poważnych problemach z systemem informatycznym, nad którym pracował podlegający resortowi cyfryzacji Centralny Ośrodek Informatyki.

Centralny System Ewidencji Pojazdów i Kierowców miał ułatwić kierowcom życie, ale na razie jest z nim sporo problemów. - Nie poradzili sobie albo ich to przerosło - ocenia działania Ministerstwa Cyfryzacji Krzysztof Gotto z Urzędu Miasta Koszalin. To właśnie w tym mieście CEPiK sparaliżował rejestrację pojazdów. W innych miejscach też nie obyło się bez problemów.

W poniedziałek w Wydziale Komunikacji Urzędu Miejskiego w Koszalinie nie można było załatwić żadnych spraw związanych z rejestracją pojazdów. To skutek wprowadzenia systemu CEPiK. Do czego służy ten system? To baza danych zawierająca informacje o naszym pojeździe. Dzięki niej wszystkie informacje o naszym samochodzie i o tym, kto jest uprawniony do jego prowadzenia, powinny być łatwo dostępne m.in. dla policji. Podobnie sprawa się ma z informacjami o badaniach technicznych pojazdu.

Zobacz także: Zobacz też: Połowa Polaków zostanie bez pracy? Wszystko przez roboty

Nowy CEPiK obowiązuje od poniedziałku. Niestety, funkcjonuje z problemami. Liczne błędy dotknęły kierowców z całej Polski. - CEPiK powinien działać, ale nadal są jakieś problemy w jego funkcjonalności - mówi w rozmowie z money.pl Krzysztof Gotto. O tym, że z systemem mogą być problemy, pisaliśmy już w money.pl. Media donoszą o kłopotach nie tylko w Koszalinie, ale i w innych miastach, m.in. w Słupsku i w Warszawie.

Ministerstwo Cyfryzacji widzi sprawę inaczej. - CEPiK działa, do systemu spływają informacje z wydziałów komunikacji oraz stacji kontroli pojazdów. Owszem, zdarzają się w pojedyncze problemy, ale to zupełnie normalne w okresie stabilizacji - mówi nam rzecznik resortu Karol Manys. - Wszelkie problemy rozwiązywane są na bieżąco - zapewnia. Wyjaśnia też, że w przypadku kłopotów, system dopuszcza załatwienie sprawy w dotychczasowy sposób. Na Twitterze pochwalił się też tym, co w ramach nowego systemu udało się w poniedziałek osiągnąć.

Aktualizacja Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców trwała od piątkowego popołudnia i od poniedziałku powinien obowiązywać całkiem nowy system, określany jako CEPiK 2.0. Niektóre samorządy ostrzegały, że system może początkowo sprawiać problemy.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(35)
iza
5 lata temu
W Radomsku rejestracja samochodu wciąż niemożliwa........też idę do prawnika, gdyż straty rosną z dnia na dzień i końca nie widać...
Piotr
5 lata temu
Jest 20 grudnia, a w Rudzie Śląskiej nadal nie można zarejestrować samochodu ta sytuacja jest niepoważna. Na dodatek nie wiadomo kiedy będzie działać. Człowiek tylko traci czas i pieniądze.
Jan
5 lata temu
Jest 13 grudnia 2017 roku. W Inowrocławiu cepik nada nie działa. Z głupią sprawą skreślenia współwłaściciela z dowodu rejestracyjnego chodzę od miesiąca do Urzedu Komunikacji w INOWROCŁAWIU. Kto za to odpowiada? Dlaczego paralitycy informatycy paraliżują URZĄÐ?Pani z okienka kazała się zgłośić MOŻE W STYCZNIU ! To jest skandal!!!
Tomasz
5 lata temu
Zapraszam do Wroclawia.Od 15.11 próbuje.Pracuje za granicą i auto jest mi potrzebne do dojazdu.Właśnie urlop wykorzystuję na zarejestrowanie pojazdu.Byłem juź u prawnika o zapytanie kogo podac o odszkodowanie.
.
5 lata temu
W Katowicach nadal nie działa. Wyznaczono mi termin rejestracji na 12 grudnia, najgorsze jest to, że nie moge jeżdzić samochodem bo to pierwsza rejestracja i mimo że już jest kupione i gotowe do odbioru to musze czekać 2 tygodnie na rejestracje. To jest KPINA !!! JAK MOŻNA NIE PRZETESTOWAĆ SYSTEMU I WPROWADZIĆ GO WE WSZYSTKICH URZĘDACH W POLSCE!!!???? Współczuje głupoty i skrajnej nieodpowiedzialności !
...
Następna strona