Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Europoseł PO popiera stanowisko rządu ws. CETA

14
Podziel się:

Europoseł PO Adam Szejnfeld popiera stanowisko rządu w sprawie umowy CETA. Porozumienie o wolnym handlu między Kanadą a Unią Europejską jest kwestionowane przez ugrupowania Kukiz'15 i PSL.

Europoseł PO popiera stanowisko rządu ws. CETA
(Tolyz/Reporter)

Eurodeputowany Platformy mówił w radiowej Jedynce, że krytyka CETA jest nieuzasadniona. - Bardzo się cieszę, że rząd Prawa i Sprawiedliwości nie ulega populistycznym postulatom - dodał Adam Szejnfeld i podkreślił, że on sam jest za umową. W jego opinii, CETA "globalizuje dobrobyt", służy rozwojowi, zamożności obywateli i tworzy nowe miejsca pracy.

W miniony weekend w kilku miastach Polski protestowano przeciwko podpisaniu umowyCETA oraz przeciw analogicznemu porozumieniu ze Stanami Zjednoczonymi - TTIP.
Komisja Europejska chce, by porozumienie CETA było przyjęte pod koniec miesiąca, na szczycie przywódców Unii w Brukseli.

Jednak w ubiegłym tygodniu umowa, która - aby weszła w życie powinna być ratyfikowana przez wszystkie parlamenty Unii Europejskiej - napotkała na nieoczekiwane przeszkody. Jej poparciu sprzeciwił się parlament regionalny Walonii - jednego z dwóch regionów Belgii. Umowę krytykuje też drugi region Belgii - Flandria.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(14)
Luk
7 lat temu
Panie Adamie cenię Pana ale to co Pan mówi świadczy o niedokładnym rozpoznaniu tematu i nadmiernym idealizmie. To bardzo niekorzystne dla Polski. Zupełnie nieporównywalne do wchodzenia Polski do UE.
_ja
7 lat temu
PIS is glifosad ready.POPIS to żydokomuna.
aqq
7 lat temu
Lewactwo, tj. PO+PSL+SLD+.N zrobią wszystko, żeby ograniczyć suwerenność Polski. Uważają, że Polacy najlepiej będą się mieć jak będą pozory państwowości. Szejnfeldowi i pozostałym oderwanym od koryta zawsze będzie dobrze.
Lodomer
7 lat temu
Pan Chazar oczywiscie popiera podejrzane, nieuczciwe,antypolskie geszefty.
WW
7 lat temu
PIS -PO jedno zło w sprawach szkodzących Polsce są jednomyślni .