Notowania

vat
12-10-2018 (10:25)

Chcieli wyłudzić 343 mln zł. 5 osób w areszcie

343 mln zł w ramach zwrotu należnego podatku VAT próbowała wyłudzić grupa przestępcza, którą dziś rozbiło Centralne Biuro Śledcze Policji. 5 osób zostało tymczasowo aresztowanych - poinformowała Prokuratura Regionalna w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Keith Allison/Flickr)
Zatrzymani za próbę wyłudzenia działali w ramach zorganizowanej grupy przestępczej w latach 2015-2016

343 mln zł w ramach zwrotu należnego podatku VAT próbowała wyłudzić grupa przestępcza, którą w piątek rozbiło Centralne Biuro Śledcze Policji. 5 osób zostało tymczasowo aresztowanych - poinformowała Prokuratura Regionalna w Warszawie.

Jak poinformowała rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Agnieszka Zabłocka–Konopka, zatrzymania to dzieło funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. A konkretniej - z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej.

Zatrzymano 5 osób pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która w latach 2015-2016 działała na terenie województwa mazowieckiego i śląskiego, a także w Czechach i na Słowacji.

Zobacz także: Ekspert o walce rządu z mafiami VAT: te zmiany były przygotowane wcześniej

- Celem działania sprawców było uzyskanie z urzędów skarbowych łącznej kwoty ponad 343 mln zł z tytułu nienależnego zwrotu podatku naliczonego (...) na rzecz powiązanych ze sobą podmiotów gospodarczych, które działały w ramach badanej grupy przestępczej - poinformowała prok. Zabłocka-Konopka, cytowana przez PAP.

Prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt, a sąd się do niego przychylił. Zatrzymani spędzą więc w areszcie najbliższe 3 miesiące.

Oskarżonym grozi kara grzywny oraz nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: vat, wiadomości, gospodarka, podatki, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-10-2018

CiekawskiChcieli wyłudzić. Chcieli czy wyłudzili OTO JEST PYTANIE? Do przestępstwa doszło czy nie? Jaki jest paragraf za CHĘĆ WYŁUDZENIA pieniędzy i jakich … Czytaj całość

12-10-2018

grotto jest właśnie zorganizowana grupa przestępcza za przyzwoleniem PO oni ukrywali to złodziejstwo -już teraz wiecie dlaczego pan Schetyna chce … Czytaj całość

12-10-2018

w2owiodla PISu to 90% obywateli wyłudza VAT !!!

Rozwiń komentarze (19)