Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Chińczyków nie obsługujemy". W Pekinie

0
Podziel się:

Sprawa kontrowersyjnej tabliczki wywołuje w Chinach wiele emocji. To temat najczęściej komentowany dziś w mediach.

"Chińczyków nie obsługujemy". W Pekinie
(Cindy K/Flickr)
bEDoDfVh

Ogromne kontrowersje i oskarżenia o rasizm wywołała decyzja właścicieli jednego z pekińskich sklepów, którzy nie chcą widzieć w nim ... Chińczyków.

Właścicielami sklepu są Chińczycy, a ich głównymi klientami - Rosjanie. Kontrowersyjny sklep z ubraniami znajduje się przy ulicy Yabao, która jest centrum miejsca nazywanego _ rosyjską dzielnicą _ Pekinu.

To tu w ilościach hurtowych i detalicznych zaopatrują się Rosjanie. Tydzień temu na jednym ze sklepów zawisła tabliczka _ Zakaz wstępu dla Chińczyków z wyjątkiem obsługi _.

bEDoDfVj

Pekiński _ Dziennik Młodzieżowy _ cytuje jedną ze sprzedawczyń, według której chińscy klienci przymierzają wiele ubrań, ale prawie niczego nie kupują. Czarę goryczy miała przelać kradzież. Jeden z chińskich klientów ukradł obcokrajowcowi portfel. Obcokrajowiec oskarżył właścicieli sklepu o współudział w przestępstwie.

Sprawa kontrowersyjnej tabliczki wywołuje w Chinach wiele emocji. To temat najczęściej komentowany dziś w mediach.

Czytaj więcej w Money.pl
Ma oddać pieniądze. Bo chce mieć dzieci Chiński rząd zapowiedział, że prawo do posiadania drugiego dziecka będą miały pary, w których jedno z partnerów jest jedynakiem.
Pekin walczy z hazardem. Gracze muszą... Przychody kasyn w Makau spadły drastycznie w ostatnich miesiącach, gdyż kampania antykorupcyjna Pekinu odstrasza największych graczy.
bEDoDfVK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)