Notowania

wiadomości
05.12.2014 11:46

Chiński dygnitarz właścicelem ponad setki nieruchomości?

Były dygnitarz komunistyczny i burmistrz miasteczka na wschodzie Chin jest podejrzewany o posiadanie co najmniej 132 nieruchomości w Szanghaju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Hector Garcia/CC-BY-SA-2.0/wikimedia)
Szanghaj

Były dygnitarz komunistyczny i burmistrz miasteczka na wschodzie Chin jest podejrzewany o posiadanie co najmniej 132 nieruchomości w Szanghaju - poinformowały chińskie media państwowe.

60-letni mężczyzna o nazwisku Li pracuje obecnie w przemyśle hutniczym; niegdyś był sekretarzem partii komunistycznej w miejscowości leżącej niedaleko miasta Wenzhou (Wenczou) w prowincji Zhejiang (Czeciang) - precyzuje agencja Xinhua.

Li jest właścicielem głównie małych mieszkań na przedmieściach Szanghaju, chińskiej metropolii, gdzie ceny nieruchomości w ostatnich latach osiągnęły zawrotny poziom. Po Pekinie Szanghaj jest najdroższym miastem pod względem cen nieruchomości; za metr kwadratowy płaci się tam ponad 32 tys. juanów (4,2 tys. euro).

W ubiegłym roku przedstawiciel policji w prowincji Guangdong (Kuangtung) w południowych Chinach został zatrzymany w związku z posiadaniem co najmniej 192 nieruchomości.

Zwalczanie łapownictwa to jeden z głównych postulatów prezydenta Chin Xi Jinpinga. Jednak według organizacji Transparency International korupcja w Państwie Środka wciąż ma charakter endemiczny i pogłębia się.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak podsłuchuje chiński wywiad Siedziba centrum jest niepozorna, na budynku nie ma żadnej tabliczki, telefonu nikt nie odbiera.
Chiny nie wpuszczą polityków z Wlk. Brytanii W odpowiedzi na zarzuty przedstawiciela Londynu chińskie MSZ oświadczyło, że Pekin ponosi odpowiedzialność za politykę zagraniczną Hongkongu i dlatego ma prawo decydować o tym, kogo wpuszczać na jego terytorium.
Nacjonaliści przegrali, premier ustąpił Ciang Ju-hua poinformował na konferencji prasowej, że prezydent przyjął jego dymisję.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz