Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Chiny: Egzekucja byłego szefa koncernu chemicznego i wydobywczego

0
Podziel się:

Jeszcze w 2013 roku mężczyzna znajdował się na liście 100 najbogatszych Chińczyków z majątkiem szacowanym na 650 mln dolarów.

Liu Han
Liu Han (PAP/EPA)
bEKGNARN

Sąd w środkowych Chinach poinformował w poniedziałek, że były szef koncernu Hanlong Group kierował mafijną grupą przestępczą. Egzekucje wykonano również na czterech innych członkach tej grupy.

Sąd w prowincji Hubei poinformował jedynie, że chodzi o egzekucje Liu Hana, jego brata Liu Weia oraz trzech innych _ członków gangu. _ Nie podano, kiedy je wykonano. Wcześniej wyroki kary śmierci zatwierdził Najwyższy Sąd Ludowy.

Jeszcze w 2013 roku Liu Han znajdował się na liście 100 najbogatszych Chińczyków z majątkiem szacowanym na 650 mln dolarów.

bEKGNARP

W maju 2014 r. na ławie oskarżonych obok braci Liu zasiadły jeszcze 34 osoby. Wszystkich oskarżono m.in. o wielokrotne zabójstwa, nielegalne posiadanie broni i szantaż.

Potężny koncern Hanlong Group działa w wielu branżach, m.in. chemicznej, wydobywczej i produkcji paneli słonecznych. W 2013 r. próbował bezskutecznie przejąć australijskie przedsiębiorstwo wydobywcze Sundance.

Czytaj więcej w Money.pl

bEKGNASq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)