Notowania

Kulczykowie nie zgodzili się na propozycję PZU. Zysk zostanie w Ciechu

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Ciechu odrzuciło propozycję TFI PZU i nie wypłaci dywidendy. Rekordowy zysk grupy kapitałowej zostanie w spółce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Ciechu odrzuciło propozycję TFI PZU i nie wypłaci dywidendy. Rekordowy zysk grupy kapitałowej zostanie w spółce.

Akcjonariusze Ciechu zdecydowali o przeznaczeniu w całości 152,4 mln zł zysku netto za ubiegły rok na kapitał zapasowy spółki. Jest to zgodne z rekomendacją zarządu.

W połowie czerwca Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU zgłosiło projekt uchwały na zwyczajne walne Ciechu, który zakładał wypłatę przez spółkę prawie całego zysku, tj. 152,3 mln zł dywidendy. Na akcje przypadać miało 2,89 zł.

Mniejsi akcjonariusze mogli oczekiwać, że spółka podzieli się zarobionymi pieniędzmi, które na poziomie grupy kapitałowej były rekordowe. Skonsolidowany wynik netto wyniósł aż 593,4 mln zł i był to rekord w historii Ciechu.

Wyniki finansowe grupy Ciech (tys. zł)

TFI PZU ma jednak tylko 12,2 proc. akcji Ciechu. Kluczowe słowo ma w spółce KI Chemistry, firma zależna Kulczyk Investments. Dysponuje 51,1 proc. głosów na walnym zgromadzeniu. I to ich opinia zadecydowała o pozostawieniu środków w spółce.

Decyzja nie została zresztą przyjęta entuzjastycznie przyjęta przez giełdę. Kurs akcji Ciechu traci 0,9 proc. w czwartek a w trendzie spadkowym jest od połowy marca.

Notowania akcji Ciechu w czwartek

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od lutego 2005 roku Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

Tagi: chemia, cie, ciech, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
22-06-2017

aaA w soda Polska CIECH w Inowrocławiu twierdzą że ciech nie ma pieniędzy na podwyżki i ludzie robią za 2000tys a zyski milionowe !! gdzie jest tu … Czytaj całość

22-06-2017

takaprawdaCały majątek Kulczyków powinien zostać znacjonalizowany ponieważ ich ojciec zbudował go na rozkradaniu Polski....

22-06-2017

retroOto właśnie wychodzi jak Kulczyk układał się z PO przy ośmiorniczkach....

Rozwiń komentarze (139)