Notowania

eec 2016
19.05.2016 07:27

Co piąty Polak chce wyjechać za pracą. Czeka nas druga fala emigracji?

W raporcie Work Service, dotyczącym polskiego rynku pracy autorzy wskazują, że co piąty Polak w ciągu roku chce wyjechać za granicę w poszukiwaniu zatrudnienia. - Liczba Polaków rozważających emigrację na przestrzeni lat się nie zmienia. Różnica polega na tym, że teraz z kraju nie chcą uciekać wykwalifikowani pracownicy, ale głównie ci słabiej wykształceni i bezrobotni - mówi w rozmowie z money.pl Maciej Witucki, prezes Work Service.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jack Wallsten/flickr)

W raporcie Work Service, dotyczącym polskiego rynku pracy, autorzy wskazują, że co piąty Polak w ciągu roku chce wyjechać za granicę w poszukiwaniu zatrudnienia. - Liczba Polaków rozważających emigrację na przestrzeni lat się nie zmienia. Różnica polega na tym, że teraz z kraju nie chcą uciekać wykwalifikowani pracownicy, ale głównie ci słabiej wykształceni i bezrobotni - mówi w rozmowie z money.pl Maciej Witucki, prezes Work Service.

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Maciej Witucki podkreślał, że w Polsce coraz trudniej o znalezienie pracownika. - Niektórym naszym klientom jest na tyle trudno znaleźć pracowników, że musimy szukać w promieniu 130-150 kilometrów - przyznawał prezes Work Service.

Sytuacji spółki nie powinny również pogorszyć zapowiadane od przyszłego roku zmiany w prawie, gwarantujące 12 złotych za godzinę pracy na umowach cywilnoprawnych. - Przy czym należy pamiętać, że mówimy o kwocie brutto, więc na rękę zostaje niespełna 9 złotych - zauważa Witucki.

Tagi: eec 2016, work service, wydarzenie, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz