Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
comarch
20.10.2017 17:04

Comarch z państwowym kontraktem. Dostarczy system wszystkim polskim sądom

Kontrolowana przez Janusza Filipiaka spółka Comarch Polska podpisała umowę z Ministerstwem Sprawiedliwości. Za niemal 140 mln złotych wyposaży polskie sale sądowe w system wideorejestracji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Joanna Karnat/Wikimedia (CC BY 3.0))
Wszystko, co dzieje się na salach sądowych, będzie nagrywane

Comarch Polska jest liderem konsorcjum, które będzie odpowiedzialne za wdrożenie cyfrowego nagrywania przebiegu rozpraw przed polskimi sądami. Zgodnie z podpisaną umową koszt działania nie może przekroczyć 137,8 mln zł.

Stworzenie systemu, jego wdrożenie, uruchomienie, a więc i dostawa sprzętu do sądów, musi zakończyć się do 31 sierpnia przyszłego roku. Comarch w ramach umowy będzie również odpowiedzialny za serwisowanie systemu przez 48 miesięcy.

Tak prezydent wetował zmiany w SN i KRS:

"W wyniku rozstrzygnięcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, została podpisana umowa konsorcjum firm Comarch Polska (spółka zależna Comarch) jako lidera konsorcjum i MAXTO jako członka konsorcjum ze Skarbem Państwa reprezentowanym przez ministra sprawiedliwości na dostawę i wdrożenie systemu cyfrowej rejestracji przebiegu rozpraw sądowych w sądach powszechnych" – poinformowała w oficjalnym komunikacie spółka.

Comarch S.A. kierowany przez Janusza Filipiaka jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w tworzeniu systemów informatycznych. Od 1999 r. jest norowane na stołecznym parkiecie. W 2016 r. spółka wygenerowała 1,11 mld zł przychodów.

Tagi: comarch, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-10-2017

służbaFirma służb...

21-10-2017

dobrze poinformowanyZastanawiające jest to, że w tak dużym przetargu pojawiła się tylko jedna oferta i dodatkowo w konsorcjum są firmy, które przez cały czas trwania … Czytaj całość

22-10-2017

ZK590Comarch i Optima. Brrrrrrrrrrrrrrrr

Rozwiń komentarze (3)