Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Comarch z państwowym kontraktem. Dostarczy system wszystkim polskim sądom

3
Podziel się:

Kontrolowana przez Janusza Filipiaka spółka Comarch Polska podpisała umowę z Ministerstwem Sprawiedliwości. Za niemal 140 mln złotych wyposaży polskie sale sądowe w system wideorejestracji.

Wszystko, co dzieje się na salach sądowych, będzie nagrywane
Wszystko, co dzieje się na salach sądowych, będzie nagrywane (Joanna Karnat/Wikimedia (CC BY 3.0))
bFfxsUaJ

Comarch Polska jest liderem konsorcjum, które będzie odpowiedzialne za wdrożenie cyfrowego nagrywania przebiegu rozpraw przed polskimi sądami. Zgodnie z podpisaną umową koszt działania nie może przekroczyć 137,8 mln zł.

Stworzenie systemu, jego wdrożenie, uruchomienie, a więc i dostawa sprzętu do sądów, musi zakończyć się do 31 sierpnia przyszłego roku. Comarch w ramach umowy będzie również odpowiedzialny za serwisowanie systemu przez 48 miesięcy.

Zobacz także: Tak prezydent wetował zmiany w SN i KRS:
bFfxsUaL

"W wyniku rozstrzygnięcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, została podpisana umowa konsorcjum firm Comarch Polska (spółka zależna Comarch) jako lidera konsorcjum i MAXTO jako członka konsorcjum ze Skarbem Państwa reprezentowanym przez ministra sprawiedliwości na dostawę i wdrożenie systemu cyfrowej rejestracji przebiegu rozpraw sądowych w sądach powszechnych" – poinformowała w oficjalnym komunikacie spółka.

Comarch S.A. kierowany przez Janusza Filipiaka jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w tworzeniu systemów informatycznych. Od 1999 r. jest norowane na stołecznym parkiecie. W 2016 r. spółka wygenerowała 1,11 mld zł przychodów.

bFfxsUbm
wiadomości
gospodarka
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
ZK590
4 lata temu
Comarch i Optima. Brrrrrrrrrrrrrrrr
dobrze poinfo...
4 lata temu
Zastanawiające jest to, że w tak dużym przetargu pojawiła się tylko jedna oferta i dodatkowo w konsorcjum są firmy, które przez cały czas trwania procedury były po dwóch stronach barykady. Ciągle spotykały się na KIO przeciwko sobie. Bardzo dziwny i ciekawy zbieg okoliczności.
służba
4 lata temu
Firma służb...