Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wig20
02.02.2015 10:15

Cyfrowy Polsat, Energa i Enea wejdą do WIG20 - uważają analitycy

Jest jednak jedno "ale". Jeżeli giełda zakwestionuje obroty Synthosa z 19 grudnia, tak jak to miało miejsce w przypadku Boryszewa w 2013 roku, to właśnie Synthos wypadnie z indeksu zamiast Lotosu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe spółki Enea)

Cyfrowy Polsat, Energa i Enea wejdą do WIG 20 przy najbliższej rewizji indeksów w marcu, zastępując w nim Kernel, JSW i Grupę Lotos - wynika z szacunków Macieja Marcinowskiego, analityka Trigon DM.

Wagi Cyfrowego Polsatu, Energi i Enei wyniosą odpowiednio 2,5, 2,1 i 1,7 proc. Wzrośnie również udział PKO (+53 bps) w związku z wyrównaniem do limitu 15 proc.

_ - Jest jednak jedno "ale". Jeżeli giełda zakwestionuje obroty Synthosa z 19 grudnia (0,6 mld zł, około 1/3 rocznych obrotów spółki), tak jak to miało miejsce w przypadku Boryszewa w 2013 roku, to właśnie Synthos wypadnie z indeksu zamiast Lotosu _ - uważa Marcinowski.

W przypadku indeksu WIG 30 Trigon DM oczekuje, że wzrośnie w nim udział PKO (+40 bps) w związku z wyrównaniem do limitu 10 proc., kosztem Pekao (-64 bps) oraz PZU (-46 bps), których waga spada z tego samego powodu. Wzrośnie również udział Lotosu w związku z niedawną emisją akcji (+31 bps). Nie będzie zamiany w sektorze bankowym. Millennium zabrakło 0,05 proc. na piątkowej sesji, aby awansować do indeksu WI G30.

W WIG 40 oprócz odwrotnych zmian do tych w WIG 20 (Kernel, Lotos i JSW wejdą za Energę, CPS i Eneę) Trigon DM oczekuje, że Stalprodukt zastąpi Midasa.

GPW powinna opublikować zmiany w indeksach 13 lutego. Marcowa rewizja indeksów będzie miała miejsce na zamknięciu sesji 20 marca.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: wig20, cyfrowy polsat, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz