Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Czechy zwiększają ulgi podatkowe na dzieci

0
Podziel się:

Czeskie rodziny będą miały większe ulgi na dzieci. W niedzielę wchodzi w życie nowelizacja ordynacji podatkowej w tym kraju.

Czechy zwiększają ulgi podatkowe na dzieci
(monkeybusinessimages/iStockphoto)
bELtgniZ

Obowiązujące od dziś przepisy mówią, że rodziny, które mają co najmniej dwoje dzieci, będą mogły liczyć na jeszcze większą niż do tej pory ulgę podatkową.

Wsparcie nadal otrzymają te gospodarstwa domowe, które mają tylko jedną pociechę. Rodziny z jednym dzieckiem ciągle będą mogły rocznie odliczyć od podatku równowartość 2100 zł. Przy dwójce dzieci ulga wynosi blisko pięć tysięcy. Na trzecie i każde następne dziecko przysługują dodatkowe trzy tysiące złotych ulgi.

Co ważne, prawo to działa wstecz. Oznacza to, że nową większą ulgę będzie można rozliczyć również za poprzednie miesiące, a nie jedynie za okres od pierwszego maja. Wynika to z faktu, że rząd spodziewał się uchwalenia przepisów przed końcem ubiegłego roku, jednak nowelizacja utknęła w Parlamencie i weszła w życie z pięciomiesięcznym opóźnieniem. Jednak dzięki przychylności ustawodawcy rodzice nie będą pokrzywdzeni i będą mogli odliczyć całą przysługującą im za ten rok kwotę.

bELtgnjC
KOMENTARZE
(0)