Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Czy spółki OLT miały być kupione przez Turkish Airlines? Nowy wątek w śledztwie w sprawie Amber Gold

Czy spółki OLT miały być kupione przez Turkish Airlines? Nowy wątek w śledztwie w sprawie Amber Gold

Fot. MACIEJ GOCLON/EAST NEWS

Łódzka prokuratura natrafiła na nieznany dotychczas ślad związany z lotniczymi inwestycjami spółki Amber Gold. Wynika z niego, że spółki z grupy OLT miały być kupione przez zagraniczne firmy zajmujące się przewozami lotniczymi: Turkish Airlines oraz Air Berlin - czytamy w środowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

- Żeby zbadać ten wątek skierowaliśmy wnioski o pomoc prawną do Turcji oraz Niemiec - przyznaje "Rzeczpospolitej" prokurator Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Jak mówi "Rzeczpospolitej" jeden ze śledczych, wymaga sprawdzenia następująca hipoteza: spółki z grupy OLT miały być sprzedane za symboliczną złotówkę niemieckim oraz tureckim liniom lotniczym świadczącym przewozy.

Wideo: Komisja ds. Amber Gold. Burzliwe przesłuchanie Marcina P.

- Ponieważ takie informacje pojawiają się w aktach śledztwa, chcemy ustalić, czy tego rodzaju zamiary w ogóle istniały - mówi cytowany przez gazetę Bukowiecki.

- We wnioskach o pomoc prawną do Niemiec i Turcji pytamy więc między innymi o to, czy były prowadzone jakiekolwiek rozmowy na ten temat, a jeżeli tak, to kto je prowadził oraz jaki był ich finał - zaznacza prokurator.

Jak wskazuje "Rzeczpospolita", o tym, że niemiecka firma interesowała się spółką OLT Express - miała rzekomo przejąć samoloty i leasingi - mówił podczas przesłuchania przed sejmową komisją śledczą były prezes Amber Gold Marcin P., jednak wątek podobnych zabiegów ze strony przewoźnika z Turcji to już nowość.

pap, sejm, przestępczość, kraj, przegląd prasy, amber gold, "rzeczpospolita"
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
tttggg
2017-11-16 14:44
myślałem, że to troche poważniejszy portal niż inne, a tu takie rzeczy...
litos
2017-11-15 16:30
Mnożenie ubocznych wątków nie powinno być zadaniem dla prokuratury.
Ma ona szybko wymierzyć karę złodziejom, którzy firmowali piramidę finansową i czerpali z niej konkretne korzyści.

Kwestią, czy OLT (firma posiadająca dwa wyczarterowane samolociki) miała być sprzedana do Samoa, Górnej Wolty czy Mołdawii, niech się zajmują znudzeni życiem i pracą żurnaliści.
Gdansk
2017-11-15 08:56
I to wymyślił i miał realizować trzepakowy kanciarz z Orunii???
Pokaż wszystkie komentarze (4)