Notowania

kraj
15-11-2017 (06:57)

Czy spółki OLT miały być kupione przez Turkish Airlines? Nowy wątek w śledztwie w sprawie Amber Gold

- Żeby zbadać ten wątek skierowaliśmy wnioski o pomoc prawną do Turcji oraz Niemiec - mówi prokurator Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MACIEJ GOCLON/EAST NEWS)

Łódzka prokuratura natrafiła na nieznany dotychczas ślad związany z lotniczymi inwestycjami spółki Amber Gold. Wynika z niego, że spółki z grupy OLT miały być kupione przez zagraniczne firmy zajmujące się przewozami lotniczymi: Turkish Airlines oraz Air Berlin - czytamy w środowym wydaniu "Rzeczpospolitej".

- Żeby zbadać ten wątek skierowaliśmy wnioski o pomoc prawną do Turcji oraz Niemiec - przyznaje "Rzeczpospolitej" prokurator Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Jak mówi "Rzeczpospolitej" jeden ze śledczych, wymaga sprawdzenia następująca hipoteza: spółki z grupy OLT miały być sprzedane za symboliczną złotówkę niemieckim oraz tureckim liniom lotniczym świadczącym przewozy.

Wideo: Komisja ds. Amber Gold. Burzliwe przesłuchanie Marcina P.

- Ponieważ takie informacje pojawiają się w aktach śledztwa, chcemy ustalić, czy tego rodzaju zamiary w ogóle istniały - mówi cytowany przez gazetę Bukowiecki.

- We wnioskach o pomoc prawną do Niemiec i Turcji pytamy więc między innymi o to, czy były prowadzone jakiekolwiek rozmowy na ten temat, a jeżeli tak, to kto je prowadził oraz jaki był ich finał - zaznacza prokurator.

Jak wskazuje "Rzeczpospolita", o tym, że niemiecka firma interesowała się spółką OLT Express - miała rzekomo przejąć samoloty i leasingi - mówił podczas przesłuchania przed sejmową komisją śledczą były prezes Amber Gold Marcin P., jednak wątek podobnych zabiegów ze strony przewoźnika z Turcji to już nowość.

Tagi: kraj, przestępczość, sejm, pap, Amber Gold, "Rzeczpospolita", przegląd prasy, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-11-2017

sklaveAmber Gold – umoczono 700 mln zł. Prezes siedzi w więzieniu. Sprawę bada specjalna komisja sejmowa.  SKOK - umoczono 5 mld zł.(i to nie … Czytaj całość

15-11-2017

GdanskI to wymyślił i miał realizować trzepakowy kanciarz z Orunii???

15-11-2017

litosMnożenie ubocznych wątków nie powinno być zadaniem dla prokuratury. Ma ona szybko wymierzyć karę złodziejom, którzy firmowali piramidę finansową i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)

Wybrane dla Ciebie