Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Izabela Trzaska
|

Decyzja o budowie elektrowni jądrowej już we wrześniu?

16
Podziel się:

Decyzja o budowie elektrowni jądrowej zostanie podjęta jesienią, możliwe, że stanie się to już we wrześniu. Rząd chciałby, aby ta inwestycja była finansowana z krajowych środków, ale to akurat jest wątpliwe. Z kim powinniśmy ją budować? Najbardziej wątpliwym partnerem technologicznym są Chińczycy.

Decyzja o budowie elektrowni jądrowej już we wrześniu?
(Reporters / EUREKA)

Decyzja o budowie elektrowni jądrowej zostanie podjęta jesienią, możliwe, że już we wrześniu. Rząd chciałby, aby ta inwestycja była finansowana z krajowych środków, ale to akurat jest wątpliwe. Z kim powinniśmy ją budować? Najbardziej wątpliwym partnerem technologicznym są Chińczycy.

- Według bardzo konserwatywnych wyliczeń taka inwestycja w ciągu dekady kosztowałaby 40-60 mld zł, a rząd chciałby, aby była finansowana przez Polski Fundusz Rozwoju, co wydaje się wątpliwe - w rozmowie z MarketNews24 mówi Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu BiznesAlert.

Jeżeli Polska zdecyduje się na budowę elektrowni jądrowej, to musi znaleźć finansowanie i partnera technologicznego. Opcji jest kilka. Ekspert BiznesAlert najmniej szans daje Chińczykom.

wiadomości
gospodarka
gospodarka światowa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
xyzabc
7 lat temu
Hmm... Ci sami Francuzi, których PiS na każdym kroku obraża są jednocześnie najlepszym partnerem w sprawach atomowych wewnątrz UE.
Facet
7 lat temu
Taa, i wybudujcie ją na jedynej dzikiej plaży w Słajszewie!
Hiroszima
7 lat temu
Tylko elektrownia jądrowa "Czarnobyl" w Siekierkach będzie wystarczająco bezpieczna, tania i niezawodna
przskr1995
7 lat temu
Czemu tak bardzo chcą tej atomówki, wystarczy u nas wybudować elektrownie geotermalne w centralnej i północno zachodniej Polsce wyjdzie to mniejszym kosztem. I będzie bardziej wydajne od elektrowni atomowej.
Alvarez
7 lat temu
Do 2025 roku powinny działać już dwie atomówki, nie ma żadnej. Dodając do tego walkę PIS z energią odnawialną i ekspresowo rosnący popyt na prąd, czekają nas wkrótce egipskie ciemności albo prąd z Niemiec lub Austrii, niestety bardzo drogi. Kozienice w upalne dni zwalniają z 700 na 500 MW bo woda w Odrze zaczyna się przegrzewać, co będzie zimą? Wyższe rachunki - to najtańszy w tej chwili sposób na popyt energii, i tak niestety na krótką metę.