Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Ewgenia Manołowa
|

Deszcze i mrozy w Bułgarii przyczyną awarii sieci elektrycznej

0
Podziel się:

Opady trwają już drugą dobę. W oddalonym na ok. 30 km na południe od Widina Bełogradcziku ogłoszono stan klęski żywiołowej.

Deszcze i mrozy w Bułgarii przyczyną awarii sieci elektrycznej
(REPORTER)
bEKiPIQB

Ponad 20 tys. abonentów pozbawionych jest prądu w okolicach miast Widin i Montana na północnym zachodzie Bułgarii. Sieć elektryczna nie wytrzymuje ciężaru nawisów lodowych, spowodowanych przez marznący deszcz - poinformowała telewizja publiczna.

W dziesięciu miejscowościach prądu nie ma od prawie 48 godzin.

Opady trwają już drugą dobę. W oddalonym na ok. 30 km na południe od Widina Bełogradcziku ogłoszono stan klęski żywiołowej. W mieście i okolicznych wsiach zamknięto szkoły. Stan ten obowiązywać będzie do piątku, kiedy według prognoz meteorologicznych należy spodziewać się lekkiego ocieplenia.

bEKiPIQD

Gołoledź na drogach utrudnia ruch, często uniemożliwiając dojazd ekip naprawiających uszkodzone sieci energetyczne i wymieniających złamane słupy. Zamknięty z powodu oblodzenia jest odcinek linii kolejowej Sofia - Widin.

Czytaj więcej w Money.pl
Akumulator, światła, opony. Przygotuj się na zimę Na spotkanie z zimą kierowcy muszą się odpowiednio przygotować.
Lekarze walczą o życie wyziębionego dwulatka Dwulatek wyszedł z domu tylko w piżamie i dopiero po kilku godzinach został znaleziony.
Atak zimy na Podlasiu. Tysiące ludzi bez prądu Przerwy w dostawach prądu związane są z opadami mokrego, ciężkiego śniegu w nocy z piątku na sobotę.
bEKiPIRe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)