Notowania

Deutsche Bank chce sprzedać swój biznes w Polsce

Niemiecki gigant zamierza wycofać się z naszego kraju. To element strategii, zgodnie z którą skupi się on na prowadzeniu biznesu w kluczowych dla swojej działalności krajach. Wartość polskiej odnogi jest wyceniana na około 450 milionów euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER)

Niemiecki gigant zamierza wycofać się z naszego kraju. To element strategii, zgodnie z którą skupi się on na prowadzeniu biznesu w kluczowych dla swojej działalności krajach. Wartość polskiej odnogi jest wyceniana na mniej niż dwa miliardy złotych.

O planach Deutsche Banku informuje Reuters, powołując się na anonimowe źródła. Prawdopodobnie sprzeda on poszczególne części swojej działalności różnym podmiotom. Zachowa jedynie - zgodnie z naszym prawem - dział kredytów hipotecznych we frankach.

Potencjalnymi zainteresowanymi mogą być - według agencji - Commerzbank, który jest posiadaczem mBanku, Santander (właściciel BZ WBK) albo bank Millennium. Banki odmówiły Reutersowi komentarza, a przedstawiciele Millennium byli nieuchwytni.

Znalezienie chętnego na DB może nie być łatwe. Nie jest to szczególnie łakomy i rentowny kąsek. Konkurencja na rynku jest silna, w zyskach nie pomagają też niskie stopy procentowe, podatek bankowy i obowiązek dorzucania się na Bankowy Fundusz Gwarancyjny - czytamy w artykule agencji.

Majowa decyzja RPP - stopy procentowe bez zmian

Deutsche Bank, jako niewielki gracz (12. miejsce w Polsce), musi walczyć ze zdecydowanie silniejszą konkurencją, której właścicielem jest Skarb Państwa. Do największych graczy kontrolowanych przez państwo zaliczają się dziś PKO BP i - od niedawna - Bank Pekao, przejęty przez PZU i Polski Fundusz Rozwoju za 10,6 mld zł.

Tymczasem w doniesieniach Reutersa domniemana kwota za sprzedaż Deutsche Banku waha się w granicach 400-483 milionów euro. W najdroższym wariancie to równowartość około 1,8 mld zł.

Tagi: deutsche bank, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-05-2017

xdPo co płacić 2 miliardy za bank który sam upadnie ?

31-05-2017

onpoczekac az upadnie

31-05-2017

pppgigant - od gigantycznych strat spójrzcie na wycenę akcji 91% spadku w ostatnich 10 latach... gute dojcze kualitat

Rozwiń komentarze (13)