Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rekordowa cena różowego diamentu z Afryki. Aukcja przebiła oczekiwania

4
Podziel się:

Cena to 553 mln hongkońskich dolarów czyli rekordowe 71,2 mln dol. amerykańskich

Rekordowa cena różowego diamentu z Afryki. Aukcja przebiła oczekiwania
(Fot. Kadr z prezentacji Sothebys)
bESqchsl

Dom aukcyjny Sotheby's wycenił jego wartość na ponad 60 mln dol. i miałby to być rekord cenowy w kategorii różowych diamentów sprzedawanych na światowych aukcjach. Ostatecznie klejnot na aukcji w Hong Kongu sprzedany został za ponad 70 mln dol.

Absolutnym sukcesem zakończyła się wtorkowa aukcja w Hong Kongu. Różowy diament Pink Star wystawiony przez dom aukcyjny Sotheby's znalazł kupca, który zapłacił za niego 553 mln hongkońskich dolarów czyli rekordowe 71,2 mln dol. amerykańskich - podajeCNN money. Informacje potwierdził dom aukcyjny. Kupiec pozostał anonimowy. Wiadomo jednak, że transakcję realizował telefonicznie.

bESqchsn

59,6-karatowy Pink Star jest największym, pozbawionym skaz różowym diamentem. Dyrektor ds. biżuterii londyńskiego domu aukcyjnego Sotheby's, David Bennett cytowany przez ABC News., powiedział, że rozmiar i kolor tego klejnotu "przewyższa wszelkie znane różowe diamenty w historii".

Poprzednim właścicielem klejnotu była firma Gemological Institute of America. Jak już pisaliśmy w WP money, różowy diament został wydobyty w 1999 roku w Afryce. W 2015 roku firma sprzedała inny klejnot - Blue Moon of Josephine. Na aukcji w Genewie jego cena sięgnęła 48,5 miliona dolarów.

bESqchsO
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(4)
inzynier mech...
5 lata temu
Nigdy nie rozumialem fenomenu diamentow. Procz zastosownia w technice zadnych walorow ozdobnych. to tylko ludzie napedzili cene diamenta a reszta to lyknela.
Pro rok
5 lata temu
Tyle kasy za kamyk...świat to beczka prochu,jego koniec jest bliski
Blue Moon
5 lata temu
Wstrząsające...
bESqchsP
Kuba
5 lata temu
Nabywca jest anonimowy, a we wpisie na Twitterze pokazanym w treści newsa stoi na byk że jest to handlarz biżuterią Chow Tai Fook...