Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dla uprzejmych klientów kawa jest tańsza

1
Podziel się:

- W kawiarni w miejscowości Llanca nad Morzem Śródziemnym w Katalonii, na północnym wschodzie Hiszpanii, ceny kawy zróżnicowano w zależności od tego, czy klienci są uprzejmi, składając zamówienie. Zdefiniowano to w karcie napojów.

Dla uprzejmych klientów kawa jest tańsza
(kgelati1/iStockphoto)
bEUNdwzV

Klient, który zwróci się do kelnera lakonicznym "Un cafe" (kawa), zapłaci za nią pięć euro. Nieco bardziej uprzejme zamówienie - "Un cafe, por favor" (proszę o kawę) sprawi, że kawa będzie kosztowała tylko trzy euro. Tylko 1,30 euro zapłaci zaś za filiżankę czarnego napoju ten klient, który zamówi go słowami "Buenos dias, un cafe, por favor" (dzień dobry, proszę o kawę).

Właścicielka kawiarni mówi, że pomysł podsunął jej jeden z gości, który podobne rozwiązanie widział w Paryżu. Przyznaje, że złości ją, kiedy klient, wchodząc do jej lokalu, nie powie nawet dzień dobry.

bEUNdwAy
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
JK
5 lata temu
Gdyby Rosja dogadal sie z Arabia S.....wkrotce po tym, kwestia 2 tyg, CIA odkrylo by najwieksza saitek terorystow w tym kraju.....nastepnie USraell przeszedl by do ofensywy ....'' w imie ladu i spokoju na swiecie '' chcialbym zauwazyc ze kiedys przez krotki czas operacje finansowe na krotki czas byly rozliczane w innej walucie niz US dollar, potem przyszedl 11/9 i ''uwalnianie '' krajow spod wladzy i ''dyktatury'' glow panstw Bliskiego wschodu.....oczywiscie wiadomo ze Arabia S. wspolpracuje blisko z Usraelelm wiec ten scenariusz jest raczej fantazja