Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina całkowicie odcina prąd okupowanej części Obwodu Ługańskiego

Z dniem 25 kwietnia ma zostać całkowicie wstrzymany przesył energii elektrycznej na terytoria, których nie kontroluje rząd w Kijowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(REUTERS/Alexander Ermochenko)
Siedziba misji OBWE w Ługańsku. W niedzielę pojazd OBWE najechał na minę okupowanej części Obwodu Ługańskiego - zginął amerykanski obserwator.

Od północy we wtorek dostawy energii elektrycznej do okupowanych części Obwodu Ługańskiego zostaną całkowicie wstrzymane - informuje ukraińska agencja informacyjne Unian. Decyzja miała zapaść na szczeblu ministerialnym w Kijowie.

O planowanym odcięciu Obwodu Ługańskiego od prądu w nocy z poniedziałku na wtorek poinformował w niedzielę Wołodymyr Gricaj, szef Ługańskiego Zjednoczenia Energetycznego. Wyjaśnił, że otrzymał dokumenty w tej sprawie z państwowej firmy energetycznej Energorynok, które potwierdza podpis ministra energii Igora Nasalnika.

Według Gricaja, z dniem 25 kwietnia ma zostać całkowicie wstrzymany przesył energii elektrycznej na terytoria, których nie kontroluje rząd w Kijowie. Jak zdradził, odpowiednie procedury są już wprowadzane w życie.

Odcięcie dostaw prądu to kolejny tego typu krok Kijowa wymierzony we władze separatystyczne w Donbasie. Już 1 grudnia zeszłego roku zostały wstrzymane dostawy wody do zbuntowanych części Obwodu Ługańskiego. Jak tłumaczono, było to spowodowane nieuregulowanymi długami, które urosły do kwoty 124 mln hrywien (ok. 18 mln zł).

Dostawy wody zostały wznowione po tym, jak w pierwszej połowie stycznia władze tzw. Ługańskiej Republiki Ludowej przekazały pierwszą spłatę długu. Odcięcie dopływu energii elektrycznej oznacza jednak także wstrzymanie dostaw wody, ponieważ praca infrastruktury wodnej uzależniona jest od dostaw prądu.

Read more on UNIAN: https://www.unian.info/economics/1890699-ukraine-to-cease-electricity-supplies-to-occupied-areas-of-luhansk-region-from-apr-25-lea-ceo.html

Tagi: konflikt na ukrainie, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-04-2017

213f123fa ja bym odcial gaz ukrainie :)

24-04-2017

cały jaukraina do niewoli tam ich miejsce

25-04-2017

ASMJaka "okupowana" ??? Co Wy za bzdury piszecie ??? Wstyd. Chyba powtarzacie zafajdany język propagandy Kijowa. Po co ? Pozdrawiam.

Rozwiń komentarze (60)