Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dochody Państwa Islamskiego spadają

0
Podziel się:

Dżihadyści utracili kontrolę nad ważnymi polami naftowymi w Iraku - podają niemieckie media.

Dochody Państwa Islamskiego spadają
(PAP/EPA)

Organizacja terrorystyczna Państwo Islamskie utraciła kontrolę nad ważnymi polami naftowymi w Iraku - podają media w Niemczech powołując się na ustalenia niemieckiego wywiadu. Tym samym Państwo Islamskie straciło jedno z najważniejszych źródeł dochodów.

Dziennikarze telewizji NDR, WDR oraz gazety "Sueddeutsche Zeitung" dotarli do specjalnego raportu przygotowanego przez niemiecki wywiad BND. Wynika z niego, że Państwo Islamskie nie kontroluje już prawie żadnego dużego pola naftowego w Iraku. To efekt ofensywy prowadzonej na północy kraju przez kurdyjskie oddziały Peszmergów, a także przez irackie odziały w okolicach Tikritu.

Utrata pól naftowych oznacza nie tylko załamanie dochodów. Państwo Islamskie ma coraz większe problemy z zaopatrzeniem w ropę kontrolowanych przez siebie terenów.

Dziennik "Sueddeutsche Zeitung" podaje na swoich stronach internetowych, że w ostatnich tygodniach Państwo Islamskie miało coraz większe problemy nie tylko z zaopatrzeniem w ropę, ale też z dostawami wody i prądu. Jak czytamy, grupa jest pod coraz większą presją. Coraz częściej pojawiają się też informacje o spadającym morale rebeliantów.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)