Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Mieszko Rozpędowski
|

Dochody Polaków. Zarabiamy coraz więcej, ale coraz mniej wydajemy

25
Podziel się:

Dochody realne gospodarstw domowych bardzo wzrosły w III kw. - Nie ma inflacji, jest dobra sytuacja na rynku pracy, rosną płace, a gospodarstwa domowe odczuwają coraz większą ilość gotówki w portfelu - mówi dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB.

Dochody Polaków. Zarabiamy coraz więcej, ale coraz mniej wydajemy
(LUKASZ OSTALSKI/REPORTER)

Dochody realne gospodarstw domowych bardzo wzrosły w III kw. - Nie ma inflacji, jest dobra sytuacja na rynku pracy, rosną płace, a gospodarstwa domowe odczuwają coraz większą ilość gotówki w portfelu - mówi dr Przemysław Kwiecień, główny ekonomista XTB. - To powinno przełożyć się na wzrost konsumpcji. Dodatkowo program 500+ rozkręcił się pod koniec II kw. Konsumpcja rośnie, ale jeszcze nie w takim stopniu, jak tego oczekiwano - dodaje.

- Sytuacja na rynku pracy jest coraz lepsza dla pracowników, rosną płace, a nie ma inflacji. Wzrost gospodarczy jest większy niż po I półroczu, które rozczarowało - podsumowuje dr Przemysław Kwiecień.

Nadal ciekawe jest, czy wzrost dochodów przełoży się bardziej na konsumpcję. - Czekamy też na bardzo ważne dane o inwestycjach przedsiębiorstw, bo sytuacja w pierwszym półroczu przyniosła bardzo duże rozczarowanie - dodaje główny ekonomista XTB.

wiadomości
gospodarka
gospodarka polska
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
MarketNews24
KOMENTARZE
(25)
Corleone
6 lat temu
Pisowskie śmieci się wzbogacają naszym kosztem...
maxxx
6 lat temu
mam dobrą opinię o analityku XTB, ale nie dawałbym tyle pochlebnych opinii +500, bo nie ma co się oszukiwać. każdy z nas za ten program zapłacił. zobaczymy, jak gospodarka dalej zareaguje na owe zmiany rządu
Legia
6 lat temu
Pamiętajcie Polacy - nie zadłużajcie się i z daleka od zagranicznych banków a zwłaszcza od parabanków . Najpierw nas zadłużają a póżniej przejmują cały dorobek pokoleń !
Chory na cukr...
6 lat temu
Kłamstwa, kłamstwa, kłamstwa... Szkoda słów. Komu się poprawiło? Cały kraj żyje w kłamstwie i obłudzie jest coraz gorzej są podwyżki, ale nie płacy...
Moni
6 lat temu
Kolejne kłamstwo na tym portalu . Dalej przestępcy ludzi wyrzucają z mieszkań , U nas to trzeba zrobic tak jak w Turcji !
...
Następna strona