Notowania

kulczyk investments
28.06.2016 10:17

Dominika Kulczyk zakończyła staż. Przejęła władzę w najważniejszej firmie rodziny

Po nagłej śmierci Jana Kulczyka w lipcu ubiegłego roku, władzę w najważniejszej firmie inwestycyjnej Kulczyków przejął Waldemar Frąckowiak. Jego celem było przygotowanie Dominiki Kulczyk do objęcia stanowiska przewodniczącego rady nadzorczej. 28 czerwca przejęła władzę w Kulczyk Investments.

Podziel się
Dodaj komentarz
(newseria.pl)

Po nagłej śmierci Jana Kulczyka w lipcu ubiegłego roku, władzę w najważniejszej firmie inwestycyjnej Kulczyków przejął Waldemar Frąckowiak. Jego celem było przygotowanie Dominiki Kulczyk do objęcia stanowiska przewodniczącego rady nadzorczej. 28 czerwca czas przygotowań się zakończył.

Dominika Kulczyk została przewodniczącą Rady Nadzorczej Kulczyk Investments (KI), zastępując na tym stanowisku prof. Waldemara Frąckowiaka. Ten pozostał w radzie nadzorczej.

Od czerwca 2013 roku pełniła funkcję członka rady nadzorczej, a od 2015 roku przygotowywała się do objęcia funkcji przewodniczącej. W arkana szefowania firmą wprowadzał ją Waldemar Frąckowiak, profesor, specjalista w zakresie finansów i rynków kapitałowych, absolwent Harvard University Business School w USA.

To kolejny etap przejmowania zarządzania grupą Kulczyków przez spadkobierców Jana Kulczyka.

W skład Rady Nadzorczej Kulczyk Investments wchodzą ponadto: Waldemar Frąckowiak, dr Karl Schleinzer, Stefan Krieglstein i Tomasz Mikołajczak.

Prezesem zarządu Kulczyk Investments od stycznia 2014 roku jest Sebastian Kulczyk.

KI to firma, w której skupione są najważniejsze aktywa rodziny Kulczyków. Oprócz notowanych w Warszawie giełdowych firm Ciech, Polenergia i Serinus Energy o obecnej wartości 1,8 mld zł (z tego Ciech 1,4 mld zł) KI ma jeszcze 1,5 proc. akcji SAB Miller PLC, drugiego największego producenta piwa na świecie, czyli pozostałość pakietu otrzymanego w zamian za akcje Kompanii Piwowarskiej. Ta pozostałość warta jest jednak ponad 1 mld funtów brytyjskich, a taki sam pakiet akcji Kulczyk Investments sprzedało w kwietniu.

W portfelu firmy jest jeszcze 24 proc. akcji Autostrady Wielkopolskiej, zarządzającej odcinkiem autostrady A2 oraz 40 proc. udziałów w wydobywającej ropę w Delcie Nigru Neconde Energy Ltd., które KI kupił za 585 mln dolarów w 2011 roku.

Przejście na wyższy szczebel

Jak podaje Kulczyk Investments w informacji prasowej, Dominika Kulczyk ma doświadczenie menedżerskie i nadzorcze związane z realizacją międzynarodowych przedsięwzięć. "Z grupą Kulczyk Investments związana jest od kilkunastu lat, koordynując działania z zakresu odpowiedzialnego biznesu i relacji międzynarodowych" - czytamy w notatce.

Dominika Kulczyk zajmowała się wcześniej działalnością społeczną i charytatywną. Była ambasadorką idei odpowiedzialności społecznej biznesu w Polsce i na świecie. Jest inicjatorką, współzałożycielką i prezesem organizacji filantropijnej Kulczyk Foundation, opartej na koncepcji działalności dobroczynnej "pomagamy pomagać"*. *Współpracując z polskimi i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi, wspiera projekty infrastrukturalne i inwestycje społeczne.

Jest także fundatorką, współzałożycielką i wiceprezesem polskiego oddziału Green Cross International, trzeciej co do wielkości pozarządowej globalnej organizacji ekologicznej, którą w 1993 r. założył Michał Gorbaczow, a także członkiem rady programowej UN Global Compact Poland - największej na świecie inicjatywy ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju.

Jest prezesem i współzałożycielką grupy firm doradczych Values, prezesem zarządu Polsko Chińskiej Rady Biznesu, członkiem forum Crans Montana Young Leaders for Tomorrow. Dominika Kulczyk jest autorką serii programów telewizyjnych "Efekt Domina", które emitowane są w ogólnopolskiej telewizji TVN i popularyzują idee pomocy najbardziej potrzebującym na całym świecie.

Dominika Kulczyk jest absolwentką kierunku Sinologii w Katedrze Orientalistyki i kierunku Politologii na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Kontynuowała naukę na Uniwersytecie w Szanghaju oraz Uniwersytecie Pekińskim. Wiedzę w zakresie Strategicznej Filantropii zdobywała m.in. w Rockefeller Foundation w Nowym Jorku.

Tagi: kulczyk investments, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-06-2016

sdsasaprawdziwy polak oczywiście na forum chciwy i zawistny

28-06-2016

okomarokoCiech kupiony przy pomocy platfusów za zaniżoną cenę ma teraz niezłą wartość tym pseudo interesem powinno zająć się CBA i pewnie niedługo to zrobi

28-06-2016

dankatatus pewnie zyje i smieje sie z donka i calej reszty , licza teraz profity...zadziwiajaco odszedl z tego swiata , glupi by sie usmial

Rozwiń komentarze (74)