Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Tomasz Sąsiada
|

Dostępność+. Morawiecki zainaugurował kolejny program PiS

8
Podziel się:

Zrobimy wszystko, żeby życie osób z niepełnosprawnościami było jak najbardziej godne - zadeklarował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki, inaugurując program Dostępność+.

Rząd chce ułatwić niepełnosprawnym poruszanie się po przestrzeni publicznej.
Rząd chce ułatwić niepełnosprawnym poruszanie się po przestrzeni publicznej. (Marcin Obara/PAP)

Program ma dać osobom niepełnosprawnym, ale też na kobietom w ciąży czy seniorom, możliwość łatwiejszego poruszania się w przestrzeni publicznej.

- Musimy sobie uświadomić, że dla niektórych wejście, zejście po kilku schodkach jest czymś normalnym, ale niektórzy potrzebują pomocy w przełamaniu tych barier, dlatego razem z organizacjami pozarządowymi rozpoczęliśmy prace nad tym programem - mówił Morawiecki.

- Chcemy rok po roku, systematycznie poprawiać los osób z niepełnosprawnościami. Tak, aby całe społeczeństwo było zintegrowane - zadeklarował Morawiecki. Jak zapowiedział, rząd rozważa też wprowadzenie nowej funkcji - asystenta rodziny.

Na program w latach 2018-2025 rząd chce przeznaczyć 23 mld zł.

Zobacz także: Zobacz też: 500+ a inflacja. Ile będzie warte 500 zł za 18 lat?
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
oleś
5 lata temu
A co zrobił rząd? "Rząd PiS naciągnął UE. Pieniądze na pomoc osobom z niepełnosprawnościami wydał na agitację antyaborcyjną. OKO.press składa zawiadomienie"
oleś
5 lata temu
To jest załatwione już w wielu dzielnicach Warszawy, są to udogodnienia dla matek z małymi dziećmi, czyli z wózkami. Są specjalne podjazdy.
antypis
5 lata temu
taa,zintegrowane społeczeństwo i dlatego zlikwidowano nauczanie indywidualne w szkole!!!!!!!!!!!!jak zwykle korpogadka i pełno pustych frazesów!!!!!!!!!!!!!!!!KOŃCZ WAŚĆ ,WSTYDU OSZCZĘDŻ.
ja wiem
5 lata temu
Pan Premier lepiej niech się nie wygłupia,tylko podniesie kwotę wolną od podatku dla inwalidów,niepełnosprawnych i emerytów.I to będzie już coś.
Ola
5 lata temu
Od kilku lat jestem osobą niedowidzącą.Jestem już na emeryturze po 39 latach pracy. Dostaję dodatkowo z MOPS 153 zł miesięcznie.Wszystko ok ,bo zyje mąż ,który robi zakupy i porusza się samochodem.W ubiegłym roku zapłaciłam za 2 operacje oczu w klinice w katowicach przeszło 10 tysięcy. Oczekiwanie na zabieg wszycia płytek w nie zamykające się powieki byłby długi. Co 3 miesiące wizyta u okulisty to dodatkowe 100 zł bez dojazdu. Zakup leków to już inna sprawa. 153 zł to żenująca kwota a lekarz ,który zerwał mi za własne pieniądze mięsień oczny i doprowadził do tej sytuacji jest bezkarny.Tak u nas wygląda niepełnosprawność. Ola