Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Drastyczne podatki w Polsce. Kaźmierczak: "nawet mafia brała mniej" [WIDEO]

Drastyczne podatki w Polsce. Kaźmierczak: "nawet mafia brała mniej"

 

 

- Ci ludzie byli i są drastycznie opodatkowani - powiedział o małych przedsiębiorcach Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Dla porównania w programie "Money. To się liczy" wskazał, że mafia nowojorska brała 1 proc. od kontraktów powyżej miliona dolarów, natomiast w Polsce rząd przez lata pobierał 70 proc. od przychodu łącznie z ZUS. - To pokazuje skalę tego rabunku, a takich ludzi w Polsce jest 300 tysięcy - dodał.

 


Czytaj także
Polecane galerie
Krzysztof
2018-06-02 20:09

w Polsce rząd przez lata pobierał 70 proc. od przychodu łącznie z ZUS


Żyjąc kilkadziesiąt lat w USA z wielką niecierpliwością i zgrozą obserwowałem narodzenie się Unii Europejskiej. Większość uważa iż idea powstania Unii Europejskiej miała na celu zbliżenia Europejskich narodów mentalnie jak i ekonomicznie, a wejście Polski będzie dużym benefitem dla kraju. Czyżby? Miałem przyjemność być światkiem początków, pracując na wyjeździe w Niemczech, a było to połączenie Niemiec wschodnich z zachodnimi. Byłem zaskoczony, rozmachem i szybkością z jaką zachodnie Niemcy przygotowywały sobie tą część kraju na przyszłościowe beneficjum. Koszty tej ekspansji zwróciły im się wielokrotnie prawie natychmiast. To była inwestycja Niemiec dla Niemców w Niemczech. Kilka lat później obserwowałem podobną sytuacje w Polsce, z małą różnicą. Centralne położenie Polski było kluczowym punktem dla Unii Europejskiej by "przygotować" Polskę do transferu produktów z zachodu na wschód. Różnica? Cala ekspansja w Polsce jest fundowana/finansowana przez kredyty z Unii Europejskiej, kredyty które Polacy będą spłacać przez długie, długie lata. Oczywiście żeby wszystko wyglądało uczciwiej, są także dotacje. Moje podsumowanie.... Polacy płacą, i w dalszym ciągu będą płacić za otwarcie swojego własnego rynku i otworzenie wschodniego dla całego zachodu (Unii Europejskiej) Wielkim problemem jest to, że Polska jest kolonią gospodarczą innych Państw. Spoglądając strategicznie na Polską gospodarkę można stwierdzić, że prywatnie Polacy nie są właścicielami przedsiębiorstw, technologii, kapitału. Zyski mają zagraniczne firmy w Polsce, które transferują do krajów macierzystych lub Państwowe urzędnicze monopole zasilające budżet. Polska jest krajem w którym prawie nic nie jest Polskie. To zasługa Polskich polityków i ich polityki podatkowo-prawnej. Czy to jest uczciwa i pozytywna ekspansja Unii Europejskiej? Dodam jeszcze iż narodem (kluczowym) prowadzącym Unie Europejską są Niemcy, naród, który tylko kilkadziesiąt lat wstecz wsławił się masowym ludobójstwem, kradzieżą i zniszczeniem gospodarki w całej Europie.
as
2018-06-02 18:36
To, o czym mowa, to główna bariera rozwoju gospodarczego Polski. Wiedzą o tym zwłaszcza ludzie, którzy wyjechali do cywilizowanych krajów i założyli tam małe firmy. W mediach słyszę o tym od lat, ale ani rząd PO, ani PiS nie tylko nie zmienia tego stanu rzeczy, lecz go pogarsza. To się dzieje za długo, żeby można było mówić o zaniedbaniach czy niewiedzy. Przyczyna może być tylko jednak - ani PO, ani PiS nie działają w polskim interesie. Znaczy nie pracują dla Polski, wykonują zlecenia bliżej nieokreślonych sił zewnętrznych lub wewnętrznych mafii.
Tomasz
2018-04-19 15:13
Czyli te 300 tys robi na ten caly bajzer
Pokaż wszystkie komentarze (50)